praca na zaliczenie

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jozek0030
**
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 1:00 am

praca na zaliczenie

Post autor: jozek0030 »

Witam. Mam do napisania pracę zaliczeniową na temat hierarchii w grupie zawodowej, ale nie wiem jak się za to zabrać. Czy macie jakieś wskazówki? Jaką grupę zawodową najłatwiej opisać? Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
ImpulsywnyKamil
**
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 28, 2012 2:00 am

Post autor: ImpulsywnyKamil »

Wybierz grupę o czytelnych zasadach hierarchii i bogatej literaturze np. wojsko.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

polecam środowisko psychoterapeutów, istna piramida :D
Awatar użytkownika
jozek0030
**
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 1:00 am

Post autor: jozek0030 »

Wojsko i policja raczej odpada, bo za dużo jest tam stopni. Nasunęła mi się myśl żeby opisać hierarchię w klubie piłkarskim ale nie wiem czy to dobry pomysł... Macie jakiś pomysł jakie pytanie mógłbym do tego zadać? Temat brzmi: Uwarunkowania formalnej i nieformalnej hierarchii w grupie zawodowej (w moim przypadku klubu piłkarskiego) ;p
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Kochany Socjopacie,

rozwiń temat. To interesujące.
Awatar użytkownika
jozek0030
**
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 1:00 am

Post autor: jozek0030 »

Jednak zdecydowłem sie opisać hierarchię grup formalnych i nieformalnych w szkole tylko nadal nie wiem co z pytaniem socjologicznym. Pomoże ktoś? :D
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Mnie interesuje, czy w tej danej szkole grupy nieformalne działają w ramach granic grup formalnych, czy też wychodzą poza te granice i zrzeszają osoby z różnych grup? Inaczej: Czy są takie grupy nieformalne, które zawierają w sobie osoby z różnych grup formalnych? Jeśli są, to takie grupy mogą działać jak "pomosty", które zbliżają do siebie różne grupy formalne.

Grupy formalne to np poszczególne klasy. Grupa nieformalna to np. krąg towarzyski fanów ciężkiego grania (heavy metal itp.). Jeśli grupa metalowców składa się z uczniów z różnych klas i roczników, to taka sytuacja może działać integrująco, oraz wyciszać między-klasowe kłótnie.

Kluczowym terminem w tym wszystkim może być kapitał społeczny.
Awatar użytkownika
jozek0030
**
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 1:00 am

Post autor: jozek0030 »

Siema. Mam kolejne pytanie. Jaką cześć mojej pracy mogą zawierać przypisy tak żeby nie przesadzić. Ciężko jest pisać o czymś o czym nie mam się wiedzy (np. temat: "Polskie reformy po 1989r.") więc moja praca głównie będzie składała się z przypisów. Z góry dziękuję za pomoc :D
ODPOWIEDZ