Centrum handlowe, świątynie konsumpcji; LICENCJAT!

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Centrum handlowe, świątynie konsumpcji; LICENCJAT!

Post autor: Maru »

Witam. Mam problem z moją pracą licencjacką nt. cenrum handlowego.
Po pierwsze jego roboczy temat to: społeczne znaczenie centrum handlowgo w oczach mieszkańców xyz na przykładzie centrum abc. Mam za zadanie określić bibliografię i opracować kartę obserwacji. I tu pojawia się problem. Nie potrafię znależć książek i publikacji (oprócz Makowskiego, Ritzera) oraz kompletnie nie mam pojęcia jak skonstuowac ta kartę obserwacji (a szukałam w ksiązkach metodologicznych typu babbie czy nachmiasy oraz w internecie, ale same ogólne info nt. obserwacji, a poszukuje czegoś więcej)
Z kolei nie wiem, w którym kierunku pójść z tym społecznym znaczeniem.... :roll:
Prosiłabym o wszelkie sugestie,nawet te luźne, i o wyjaśnienie, jak skonstruowac kartę obsrwacji, oraz o ciekawe publikacje na wyżej wymieniony temat.
z góry slicznie dziękuję :wink:
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Literatury przecież jest masa...

Bauman, Mróz, Szlendak, Berger, Golka, Krzyżanowski, Barber itd. a poza tym to dobieraj bibliografię z pozycji czytanej (np. widzisz przypis w interesującym Cię momencie to sprawdź go do czego się odwołuje i następną pozycję już masz podaną na tacy...)
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Post autor: Maru »

@FrancisBegbie Dziękuję Ci bardzo! :)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Obejrzyj dokument "Czeski Sen" - właśnie o tym mówi na przykładzie społeczeństwa czeskiego, które (jeżeli im wierzyć) są szczególnymi wyznawcami "świątyń konsumpcji..."

A nóż jakiś pomysł Ci się nasunie :)
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

"Czeski sen" jest rewelacyjny, analizowaliśmy go na studiach chyba na antropologii kulturowej chociaz mogę się mylić, bo to było na licu więc już jakiś czas temu :razz: Z tym, że na ile to o świątyni konsumpcji a na ile o manipulacji i głupocie ludzkiej to już pozostaje w wrażeniach oglądającego :twisted:

"Polskim snem" byłby film o wycieczce do Lichenia, no chyba nie różnił by się bardzo od tego o czeskim markecie :wink:
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Post autor: Maru »

Oczywiście "Czeski sen" oglądałam i mam raczej wrażenia takie jak Tomek;) Mimo to film warty obejrzenia.
Jeżeli chodzi o postępy w mojej pracy to mam przygotowaną kartę obserwacji(chociaż z trudem); no a bibliografia jeszcze jest w fazie tworzenia;)
Dziękuję za wiadomości, to bardzo wiele dla mnie znaczy i bardzo motywuje do pracy ^^
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

PS: co ten film tak istotnego wniósł by go analizować na zajęciach?


Dla mnie to porażka konsumpcjonizmu manipulacji itd... (to wnioski jakie płyną dla mnie z tego filmu i z tego całego zgiełku nowej ery - ery konsumpcjonizmu)
Jozek

Post autor: Jozek »

Najlepszy smalec jest z w³asnej ¶wini i swej kury . . . warzywka z ogródeczka swojego, a owoce z sadu normalnego!
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Post autor: Maru »

Najlepszy smalec jest z własnej świni i swej kury . . . warzywka z ogródeczka swojego, a owoce z sadu normalnego!
naprawdę, ten komentarz chyba nie bardzo związany z głównym tematem... :???:
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Najlepszy smalec jest z własnej świni i swej kury . . . warzywka z ogródeczka swojego, a owoce z sadu normalnego!
naprawdę, ten komentarz chyba nie bardzo związany z głównym tematem... :???:
a jaka jest obecnie norma, a ogródeczek w centrum miasta w swojskich spalinkach chodowane warzywka, już nie mówiąc o swojskiej śwince, której mama była karmiona paszą GMO i ta młoda świnka juz ma zjeb... genetykę :twisted:

i jak to wszystko mają pogodzić ludzie którzy w tych światyniach konsumpcji pragną odnaleźć smaki dzieciństwa, chcą byc EGO i jerść wszystcko co wolne od GMO i nadmiaru konserwantów, z czym się tacy ludzie "gryzą", co ich "trapi", co wkurza a co fascynuje, też ciekawy wątek :razz:
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Post autor: Maru »

ciekawy, ciekawy...:) ja jednak skupiam się bardziej na samej galerii, co ona wnosi do miasta, jakie jest jej znaczenie.
jesli chodzi o część teoretyczną to nie wiem jakie "teorie konsumpcyjne" wybrać, bo chyba nie wszystkie po kolei, od Webera do Ritzera? :roll:
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Przypuszczam, że nie unikniesz konfrontacji najistotniejszych teorii z uwagi na to, że jest to Twoja pseudopraca naukowa i nikt nie wierzy w to, że możesz mieć o tym pojęcie... ergo? przepisz trochę i pokaż dlaczego akurat tą wybrałeś na tle innych teorii...


PS: zresztą jak ktoś poza dumnymi rodzicami przeczyta Twój licencjat to będziesz miał szczęście :)
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Post autor: Maru »

PS: zresztą jak ktoś poza dumnymi rodzicami przeczyta Twój licencjat to będziesz miał szczęście :)


w sumie racja, chociaż cieżko jest zmienić perspektywę, gdy na uczelni każdy w kólko mówi o licencjacie a promotorzy straszą terminami:)

Ps. jeśli ktos poza rodzicami przeczyta moje wypociny będę miała :!: szczęście :wink:
pozdrawiam!
Maru
Awatar użytkownika
Maru
**
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 2:00 am

Post autor: Maru »

To znowu ja :) Jestem w kropce, bo mam za chwilę oddać fragment licencjata, a ja ani jednego słówka nie mam :cry:
Nie wiem jak zacząć, no. Plan wygląda mniej więcej tak:
1.Konsumpcja we współczesnym świecie
1.1 definicje poj. konsumpcji
1.2 teorie (sęk w tym że nie wiem jakie :roll: )
1.3 społ konsumpcji
Pomóżcie, proszę!
ODPOWIEDZ