Zapotrzebowanie na niebanalność w codzienności

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rocky_tm
**
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 27, 2009 1:00 am

Zapotrzebowanie na niebanalność w codzienności

Post autor: rocky_tm »

Mam prośbę :) może ktoś pomógłby mi wymyślić jakiś oryginalny i niebanalny temat eseju socjologicznego :)? Temat ma być zawarty w socjologii codzienności :wink: .
Z góry dzięki za propozycje :)
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Czynności rutynowe, a kreatywne w życiu codziennym.

Jedne meczą, a drugie dają wytchnienie po znoju. Nie wszystkie niepożądane daje się wyeliminować pieniędzmi, a najdziwniejsze, że te powtarzalne, które przywracają punkt wyjścia są nie tylko dobrym przyczynkiem do schizofrenii i różnych zaburzeń, ale też głównym stymulatorem poczucia bezpieczeństwa i tworzenia norm. Wszystko kwestią proporcji. Czy można ja dobrze rozważyć i np zaaplikować sobie godzinę gier komputerowych dziennie, żeby działo się coś innego w życiu niż przegrana (z brudem, garami, kupkami, brakiem pieniędzy na zakupy itd.)?
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Awatar użytkownika
rocky_tm
**
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 27, 2009 1:00 am

Post autor: rocky_tm »

To temat nadający się bardziej na pracę licencjacką ;D, bo mój esej ma mieć 5-6 stron ;) ma ktoś jeszcze jakies propozycje? :)
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Sorry, myślałam, że walnęłam Ci coś bardzo prostego, już z racji ilości słów w temacie. Akurat też mam zadany esej na 5 stron (lista tematów konkretna, ułożona przez nauczycielkę) i według mnie to dopiero się nadaje na pisanie książek np. temat pierwszy: "Mechanizmy kontrolowania "swojskości" i "obcości" - nakładanie się zróżnicowań etnicznych i narodowych na inne zróżnicowania społeczne" :cool:

Ale- a nuż to powinien być Twój temat? :wink:
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Awatar użytkownika
rocky_tm
**
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 27, 2009 1:00 am

Post autor: rocky_tm »

Dzięki za pomysł, ale całkiem niedawno mnie oświeciło i wymysliłem sobie temat: "spowiedź przez internet" :grin: teraz tylko potrzebuje jakaś literature do tego i będzie gitara :) jak ktoś znałby jakąś książkę chociaż troche powiązaną z moim tematem to niech się ze mną podzieli tą wiedzą :wink:
ODPOWIEDZ