uniwersytet trzeciego wieku: czyli dla kogo?

Filozofia społeczna, psychologia społeczna, etyka, antropologia kulturowa
ODPOWIEDZ
elfith
**
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Nibylandia (zDolny Śląsk)

uniwersytet trzeciego wieku: czyli dla kogo?

Post autor: elfith »

co sądzicie na temat uniwersytetów trzeciego wieku? jak myślicie, dla kogo one są przeznaczone? na pewno dla wszystkich "od pewnego wieku"?

zapraszam do dyskusji
welcome to my world
yoanna
**
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 17, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: yoanna »

Nie wiem, czy dla wszystkich. Wiem tyle, ze starsi ludzie uczą się tam np. obsługiwać komputer itd itp. Myślę, że to dość ciekawe rozwiązanie, ponieważ starsi ludzie często żyją samotnie i potrzebują kontaktu z innymi, wiec to chyba jedno z lepszych rozwiązań.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Każda forma aktywności i rozwoju jest pozytywna!

Osoby już nie aktywne zawodowo a pragnące uczestniczyć w życiu społecznym (nie wszyscy lubią oglądać seriale w tv) tez mogą mieć codzienne rytuały.

Spotkania, wykłady, warsztaty, wycieczki edukacyjne itp,

W stu procentach popieram :!:
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Tu nie chodzi o to, żeby się czegokolwiek nauczyć, przynajmniej w większości przypadków, tu chodzi o obcowanie z ludźmi podobnymi do siebie.
Ludzie, którzy podejmują takie studia, zwykle są na wyższym poziomie intelektualnym niż rówieśnicy, przez co czują się wyobcowani. A tak mają szansę na kontakty "na poziomie".
awariant
***
Posty: 131
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Głowno

Post autor: awariant »

Mason ma Racje alienacja ludzi starszych to problem a U3W jest znakomitym lekarstwem aktywizacji ludzi w podeszłym wieku:) to co prawda nie ciechocinek ale tez duzo wrażeń:P
Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. Buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz Wszystko rozumieć, mówisz:Aha! i masz siedemdziesiąt lat.
ODPOWIEDZ