Wierzyć można we wszystko :)

Filozofia społeczna, psychologia społeczna, etyka, antropologia kulturowa
ODPOWIEDZ
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wierzyć można we wszystko :)

Post autor: Ritter »

Szkoccy policjanci wyznają religię Jedi
Ośmiu policjantów służących w największej szkockiej jednostce zaznaczyło jako swoja religię... Jedi - informuje BBC News.

Policja z Strathclyde mówi, że policjanci i dwóch pracowników cywilnych zadeklarowało, że podążają ścieżką wiary pokazaną świecie filmów z serii "Gwiezdnych Wojen".

Strathclyde to jedyny oddział policji w którym wyznaje się taką religię. W "Gwiezdnych Wojnach" rycerze Jedi, tacy jak Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi czy Yoda używają Mocy do walki ze złym Darthem Vaderem, który przeszedł na ciemną stronę Mocy.

Chris Herbert, redaktor Jane's Police Review, który nagłośnił sprawę, powiedział, że "Moc jest silna w policji Strathclyde wśród jej Jedi policjantów i personelu".

- Daleko od życia w dalekiej i odległej galaktyce, niektórzy z nobliwych Jedi wybrali Glasgow i okoliczne ulice jako swój dom - mówi Herbert.
http://boskiateista.wordpress.com/2009/ ... igie-jedi/

Jak widać z powyższego można wierzyć nawet we wspomnianą kiedyś przez kota królewnę Śnieżkę. :wink:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Hmm, dziwne - wg. mnie to propaganda, albo widzi mi się :-)

Ale ciekawe. Przynajmniej nikt mi teraz nie zaprzeczy, że są i tacy wyznawcy :) mocy nadprzyrodoznych.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Mam fana Gwiezdnych Wojen na codzień przy sobie i już "dawno, dawno temu" oświecał mnie, że istnieją państwa oficjalnie legalizujące wiarę w Jedi. Wie o tym także nasza Wikipedia
W Wielkiej Brytanii, państwie skupiającym jeden z największych gwiezdnowojennych fandomów na świecie, podczas spisu powszechnego wiarę w Moc zadeklarowała na tyle liczna grupa osób, że zgodnie z przepisami religia Jedi została wpisana na listę mniejszości religijnych.
Policjant też obywatel...
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
ODPOWIEDZ