metody jakościowe

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ginger
**
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 31, 2007 2:00 am

metody jakościowe

Post autor: ginger »

Czesc! Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś lekture na temat analizy badań jakościowych. Mam zamiar przeprowadzić pogłebione wywiady indywidualne i zastanawiam się co można zrobić z nagromadzoną ilością informacji. Samo robienie transkrypcji jest czasochłonne i obawiam się zatonięcia pod kilkudziesięcioma stronami tekstu... :/
Awatar użytkownika
Witek
***
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Witek »

D. Silverman Interpretacja danych jakościowych
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

zdaje sie ze ksiazka ktora polecil witek to nowosc, czy mam racje? slyszalem ze bardzo fajna

polecam zajrzec na strone profesora krzysztofa koneckiego
on napisal tez ksiazke do badan (zapomnialem tytul) ale duzo z niej jest dostepne za friko online
link
http://www.krzysztofkonecki.prv.pl/
Awatar użytkownika
ginger
**
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 31, 2007 2:00 am

Post autor: ginger »

Dzięki wielkie! w takim razie biegnę do księgarni szukać Silvermana :)

Czy to o tę pozycję Koneckiego chodzi: Studia z metodologii badań jakościowych. Teoria ugruntowana. Warszawa: PWN. 2000 ?
Awatar użytkownika
Witek
***
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Witek »

Masz rację Malec - to nowość. Można ją kupić w księgarni internetowej PWN. Polecam, bo jest świetnie napisana.
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

tak ginger glownie o ta, duza czesc tej ksiazki jest na tej stronie tam :)
kropka
**
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Malbork/Toruń

:)

Post autor: kropka »

witam,
nie będę zakładała nowego tematu, potrzebuję jakiś w miarę świeży artykuł dotyczący badań ilościowych w pismach socjologicznych. może ktoś się ostatnio natknął... tak przy okazji... mam ostatnio alergię na biblioteki i brak siły na długie siedzenie w tym miejscu.
pozdrawiam...
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

to jest temat dotyczacy badan jakosciwoych tak na marginesie :)
proponuje zebys spojrzala do internetowych katalogow bibliotecznych, zawez pole szukania do czasopism i szukaj :) ewentualnie mozna zajrzec do baz typu proquest, prawdopodobnie gdzies na uczelni bedziesz miec do takiej dostep
pozdrawiam
ODPOWIEDZ