Brak pomysłu na pracę mgr

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nuala7
**
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 09, 2010 1:00 am

Brak pomysłu na pracę mgr

Post autor: nuala7 »

Hej

Mam problem ze znalezieniem sobie tematu pracy magisterskiej, generalnie ma ona dotyczyć ludzi młodych, myślałam może o socjologii Internetu, być może ktoś z Was ma jakieś pomysły, propozycje? :)

pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

"Zaufanie w internecie". Temat ociera się o psychologię internetu. W kwestii zaufania zapraszam do książki "Zaufanie" prof. Sztompki. Jeśli chodzi p psychologię internetu to polecam "Internet a psychologia" z PWN.

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,515,Zaufanie
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/18862/ ... logia.html


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nuala7
**
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 09, 2010 1:00 am

Post autor: nuala7 »

Hmm, a może jakieś inne pomysły? Im więcej czytam na ten temat, tym większy mam mętlik w głowie i nie mogę zdecydować się na jakiś konkretny temat... Ogólnie praca ma dotyczyć kapitału społecznego w sieci, ale jak to ugryźć...
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

To może tak:
Kapitał społeczny grup protestu samoorganizujących się poprzez internet.

Moje dwie kuzynki są w ciąży. Jedna marudzi, że urodzi przed 17 marca i nie obejmie ją reforma dot. urlopu macierzyńskiego. Te co urodzą po 17 marcu będą mogły pójść na roczny urlop. Te co wcześniej tylko na półroczny. Są związku z tym jakieś protesty. Babki organizują się poprzez internet.

Nie jest to jedyna grupa, która się organizuje poprzez internet i portale społecznościowe.

Główne pytanie:
Na ile internet, wraz z portalami społecznościowymi poszerza kapitał społeczny?
ODPOWIEDZ