pomoc w pracy zaliczeniowej

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xaoxao
**
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 05, 2012 1:00 am

pomoc w pracy zaliczeniowej

Post autor: xaoxao »

potrzebuję pomocy w pracy zaliczeniowej. Otóz temat mojej pracy brzmi "funkcjonowanie rady nadzorczej w spółce giełdowej z perspektywy socjologii". Może wiecie w jakich ksiazkach powinnam szukac informacji na ten temat?
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Pomiędzy radą nadzorczą a zarządem występuje asymetria informacji. Oznacza to, że zarząd ma większą wiedzę nt kondycji firmy niż rada nadzorcza. Rodzi to pokusę, aby przekazywać radzie nadzorczej tylko takie informacje, którą pokażą kadrę zarządzającą w jak najlepszym świetle. Koncepcja "asymetrii informacji" została ukuta i rozwinięta przez ekonomistów, więc nie wiem czy da się ją podciągnąć pod "perspektywę socjologii". Jednak jest to temat warty zgłębienia, także przez socjologów.


Szukaj w książkach z zakresu socjologii gospodarki, socjologii ekonomicznej czy socjologii organizacji.

Polecam zwłaszcza "Socjologię gospodarki", autorzy: Gardawski Juliusz, Gilejko Leszek, Siewierski Jacenty, Towalski Rafał.

Obrazek
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/12417/ ... darki.html
Awatar użytkownika
xaoxao
**
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 05, 2012 1:00 am

Post autor: xaoxao »

sprawa wygląda tak, że nie mam żadnego pojęcia o socjologii. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje, wskazówki które pomogą mi napisać tą prace. Nawet nie wiem z jakiego punktu na to patrzeć, proszę pomóżcie :)
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

socjologia gospodarki mało miała wspolnego z socjologią, jak pamiętam z wykładów, no ale co wykładowca to wykładowca :cool:
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

bo to jest de facto marksizm, a jak wiadomo nie jest to kierunek myśli socjologicznej.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

De facto marksizm? Rozwiń, proszę, swoją myśl.[/i]
ODPOWIEDZ