relacje międzyludzkie, pomóżcie proszę :)

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rzenika
**
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 2:00 am

relacje międzyludzkie, pomóżcie proszę :)

Post autor: rzenika »

Witam Was,
mam problem, z pozoru błahy, ale nie mogę przebrnąć.. Piszę pracę licencjacką i muszę wyjaśnić co to są RELACJE MIĘDZYLUDZKIE.. z książki. Przypis itd..przeszukałam Sztompkę, Giddensa, Szacką... nawet w necie nie ma tak by był przypis gdzie mogę to znaleźć. Studiuję pedagogikę a temat pracy dyplomowej mam właśnie o relacjach interpersonalnych DDA. Czy ktoś jest w stanie i zechce mi pomóc..?
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Jak już napisałaś relacje międzyludzkie nazywane są też relacjami interpersonalnymi, relacje międzyludzkie w literaturze często nazywane są związkami czy też stosunkami społecznymi :wink: Polecam ci zacząć od samej definicji "relacji" z encyklopedii lub słownika języka polskiego. :cool:
Jeżeli pójdziesz w stronę związków, to o związkach pisał Dweyer w Bliskich relacjach interpersonalnych, GWP bodaj
Jeżeli natomiast w stronę stosunku społecznego, to o stosunkach pisał Turowski w swoich strukturach społecznych, szeroko opisuje je też Sztompka w podręczniku do socjologii, podając też typologię, inną typologię stosunków podaje Alan Fiske :cool:
Awatar użytkownika
rzenika
**
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 2:00 am

Post autor: rzenika »

Dziękuję za odpowiedź :)
Jednakże to jednak chyba nie to.. Muszę napisać samą definicję relacji międzyludzkich - jakkolwiek szeroko rozumianej.. ale właśnie suchą definicję.. Nie mogę się posiłkować słownikami ani encyklopedią - z wyjątkiem encyklopedii pedagogicznej XXI wieku, gdzie niestety takowej definicji nie znalazłam. Promotorka się uwzięła na definicję z książki normalnej tylko niestety - niby taka prosta rzecz na rozum, ale naukowo ciężko znaleźć :cool:
Czy wiesz może gdzie takie coś mogę znaleźć? nie opisaną tylko jedno - dwu - trzy zdaniową? Kobieta jest baaardzo nerwowa a ja w niedzielę muszę jej ta część pracy poprawioną przynieść już. Gotowa mnie za drzwi wyrzucić :grin:
ODPOWIEDZ