praca magisterska o orientacji homoseksualnej

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agnieszkaa
*
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 06, 2012 1:00 am

praca magisterska o orientacji homoseksualnej

Post autor: agnieszkaa »

Hej:)
Chciałabym napisać pracę magisterską o homoseksualistach, o ile jednak większego problemu myślę nie będzie ze znalezieniem osób homoseksualnych, to mam jednak problem ze sformułowaniem tematu. Myślałam o sytuacji społecznej homoseksualistów w mieście X, ale może to będzie zbyt ogólne? Macie jakieś pomysły? Liczę na odzew. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Polecam zapoznać się wpierw z książką:

Majka-Rostek D., Związki homoseksualne, Studium socjologiczne, Centrum Doradztwa i Informacji Difin sp. z o.o., Warszawa 2008

Może doznasz jakiegoś olśnienia. Zastanów się czy autorka czegoś nie pominęła. Może trzeba uzupełnić jej badania?
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Re: praca magisterska o orientacji homoseksualnej

Post autor: Shingao »

agnieszkaa pisze: (...) o ile jednak większego problemu myślę nie będzie ze znalezieniem osób homoseksualnych (...)
A niby jak chcesz dotrzeć do tych osób? Jest to istotne, ponieważ do nosicieli piętna nie jest łatwa dotrzeć. Chciałbym zauważyć, iż bywalcy klubów gej/les nie są reprezentatywni dla całej kategorii osób homo. W książce, którą poleciłem w poprzednim wpisie, jest mowa o tym, że osoby homo, które są w stałych związkach już nie zaglądaj do tych klubów tak często.

Jeśli chodzi o temat, to zastanów się nad migracją.Można zauważyć tendencję, że osoby homoseksualne wyjeżdżają z mniejszych miast i wsi do większych "metropolii". W dużych miastach jest więcej miejsc gdzie można się spotkać (kluby, puby gayfriendly itp), są różne organizacje zrzeszające i pomagające LGBT. Im miasto większe tym łatwiej zarówno o anonimowość jak i o tolerancję. Dużym miastom łatwiej się żyje wszelakim innym, obcym, outsiderom, napiętnowanym.
ODPOWIEDZ