Sposoby doboru partnera wśród

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

Awatar użytkownika
nowa00
**
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 30, 2011 1:00 am

Post autor: nowa00 »

no ok, wiem to. tylko cała ta literatura praktycznie dotyczy tego życiowego partnera i małżeństwa i trudno tak jak pisałeś pytać np studentów o to co czym kieruja sie przy wyborze partnera życiowego :lol:
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Nie, nie cała literatura.
Teksty, które wymieniłem i które NIE koncentrują się na małżeństwie, to:

Ziółkowska B., "Ile fizycznej atrakcyjności w atrakcyjności społecznej? Rzecz o sile pierwszego wrażenie" [w:] Ciało w kulturze i nauce, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2009

Kiesler S. B., Baral R. L., "Poszukiwanie romantycznego partnera: wpływ samooceny i fizycznej atrakcyjności na miłosne zachowania" [w:] "Człowiek istota społeczna. WYBÓR TEKSTÓW", Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2005


Po za tym teorię opisaną w Gary S. Becker "Ekonomiczna teoria zachowań ludzkich", można przenieść łatwo na konkubinaty (Słowo konkubinat przez doniesienia medialne trochę źle się kojarzy, ale nie wiem jakie są jeszcze słowa na związki "na kocią łapę").

W świetle teorii racjonalnego wyboru można powiedzieć, że student zdecyduje się na związek miłosny/ konkubinat jeśli korzyści płynące z tego związku będą wyższe od korzyści pozostawania singlem lub koszty dalszego poszukiwania partnera będą zbyt wysokie.
Awatar użytkownika
nowa00
**
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 30, 2011 1:00 am

Post autor: nowa00 »

Bardzo dużo na temat badań doboru partnera do małżeństwa , teorii wyboru małżonka... ciemność widzę.
Awatar użytkownika
nowa00
**
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 30, 2011 1:00 am

Post autor: nowa00 »

up
Awatar użytkownika
nowa00
**
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 30, 2011 1:00 am

Post autor: nowa00 »

up naaet stworzyć się nie da celu i problemu badawczego do tego tematu :roll: nie ma on sensu:/
Awatar użytkownika
snoop
*
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 28, 2012 2:00 am

Post autor: snoop »

nowa00 pisze:up naaet stworzyć się nie da celu i problemu badawczego do tego tematu :roll: nie ma on sensu:/
Witam,
podjęłam się pisania pracy mgr z socjologia małżeństwa, na temat doboru partnerskiego/ małżeńskiego. Mam pytanie jak w efekcie końcowym udało Ci się rozprawić z tym tematem ( choć nieco innym od mojego) Czy możesz ewentualnie przedstawić mi swój plan ramowy lub/i spis treści?
Z góry bardzo dziękuje za życzliwość i pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mszc89
**
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 1:00 am

Post autor: mszc89 »

Ja pisze licencjat o podobnej tematyce "Najważniejsze czynniki doboru partnera życiowego"
Książki które wybrałam to m.in właśni "Człowiek istota społeczna" Aronson, "Zanim powiesz KOCHAM" Maliński, "Architektura romansu" Szlendak, "Historia seksualności" Foucault, "Miłość i odpowiedzialoność" K> Wojtyły.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

@mszc89

Jest "Człowiek istota społeczna", i jest "Człowiek istota społeczna - wybór tekstów". Pierwsza pozycja to książka E. Aronsona (aktualizowana od kilkudziesięciu lat). Druga pozycja to zbiór tekstów, omówień badań pod redakcją tego samego Aronsona. Jeśli przeczytałaś pierwszą pozycję, to zajrzyj do drugiej, bo wtedy będziesz wiedziała na czym się opiera się Aronson. Autor nie wziął swoich przemyśleń z powietrza, tylko opiera się na naukowych eksperymentach.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mszc89
**
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 1:00 am

Post autor: mszc89 »

Wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
baskas
*
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 04, 2013 2:00 am

Post autor: baskas »

Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która jest w pełni anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie do celów pracy magisterskiej. Z góry dziękuje za zrozumienie i pomoc, pozdrawiam, Baśka
link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/117404/s ... tnera.html
ODPOWIEDZ