Praca magisterska, problemy z tematem....

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moooha
*
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 07, 2011 1:00 am

Praca magisterska, problemy z tematem....

Post autor: moooha »

Witam, muszę się jak najszybciej zdecydować może nawet nie tyle na temat co na tematykę pracy magisterskiej. Szczerze mówiąc mam pustkę w głowie. Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami ale nie chciałbym się wkopać w coś do czego nie będzie literatury...
Jak na razie po głowie chodzą mi takie oto twory:
Coś związanego z tym o czym pisał Goffman czyli piętno wykluczenie itp. ale to jest jedna książka. Idzie z tego sformuować jakiś ciekawy temat? Może ktoś pomoże bibliografią?
Kolejna sprawa to wizerunek kobiet i mężczyzn w mediach, może nawet nie tylko płci ale ogólnie stereotypy, czy dyskryminacja w mediach ale to też tylko taka myśl.
Najchętniej poleciałbym w stronę cyberwykluczenia, wykluczenia informacyjnego ale tu potrzebowałbym Waszej pomocy z literaturą.
Mam nadzieję że pomożecie ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Gofman to spoko gościu :)

Jeśli chodzi o literaturę to zajrzyj do wątku z tego forum
Literatura przedmiotu DEWIACJE

Przeczytałeś już "Piętno" E. Goffmana? Dokonał on tam podziału na zdyskredytowanych (czyli takich, u których piętno jest widoczne lub znane) i zdyskredytowalnych (czyli takich, u których piętno nie jest ani widoczne ani znane przy pierwszym kontakcie). Możesz zbadać jakie strategie stosują osoby niepełnosprawne z widocznym piętnem (np. osoby poruszające się na wózku inwalidzkim) oraz osoby z piętnem niewidocznym (np. osoby ze stomią).

Jeśli chodzi o cyberwykluczenie to pamiętaj, że są różne poziomy tego wykluczenia.
-mogę być wykluczony, ponieważ mieszkam na wsi, a tam nikt nie chce mi założyć internetu;
-mogę być wykluczony, bo jestem biedny i nie stać mnie na komputer, modem i opłacanie abonamentu;
-ale co z tego, że mam komputer i internet, mam zasięg i stać mnie na opłacanie rachunków, ale jestem stary i boję się tych nowinek technologicznych, a moi wnukowie to niewdzięczne s********y co nie mają czasu ani cierpliwości aby mi wyjaśnić czym jest kursor, myszka i internet?
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

piętno i wykluczenie jakiejś grupy osób latwo badać w temacie stosunku ankietowanych do .... (np osób opuszczających zakład karny, otyłych, Chińczyków, Żydów). Literatury jest dużo w każdym temacie jaki bedzie ciebie interesował, wystarczy poszukac :wink:
ODPOWIEDZ