Analiza jakościowa blogów

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
relo
*
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 31, 2011 2:00 am

Analiza jakościowa blogów

Post autor: relo »

Witam,

To mój pierwszy post i nie ukrywam ,że liczę na pomoc lepiej obeznanych w temacie socjologów.

Piszę pracę licencjacką na temat ruchu Pro ana w sieci ( propagujące anoreksję)

Postanowiłam zaanalizować blogi Pro ana pod kątem relacji między blogerkami jakie można zauważyć czytając komentarze.

Wszystko byłoby pięknie, ale nie moge dotrzć do żadnej osoby ani źródła, które by traktowało o analizie blogosfery ;/

Czy ktoś wogóle ma pojęcia jka podejść do tematu? Klucz mam już zrobiony, ale paradokslanie nie wiem jak mma kodować. W pracy mają być wykresy, tabelki jakim cudem mam to zrobić?

bardzo dziękuje za jakikolwiek odzew
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

Hm, moim skromnym zdaniem powinnaś przejrzeć literaturę na temat jakościowej analizy treści, bo to jest podstawa wyjściowa do analizy blogów i blogosfery.

Garść nazwisk:
Silverman
Rapley
Batorski
Nowak - tylko nie profesor Nowak od metodologii, bo za jego czasów to nawet Arpanet się nikomu nie śnił, a co dopiero mówić o Internecie - a Nowak, współpracownik Dominika Batorskiego :wink:

A skoro mają być tabelki to i ilościowa analiza danych by nie zaszkodziła.

No i oprogramowanie by się przydało, żeby się nie męczyć, np. Atlas TI
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
ODPOWIEDZ