Przywództwo klasyczne, czyli jakie?

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczeniak
**
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 17, 2009 1:00 am

Przywództwo klasyczne, czyli jakie?

Post autor: szczeniak »

Mam taki problem.
Dostałem do opracowania klasyczny typ przywództwa.
Wg mojego rozumowania styl klasyczny to styl pierwotnie zaakceptowany, tradycyjny, ten pierwszy od którego wychodzono tworząc nowe typy, i na podstawie tej "definicji" szukam informacji odnośnie klasycznego przywództwa. I tak sobie szukam, czytam te różne definicje, podziały i mam problem z wyodrębnieniem właśnie tej klasyki.
Gdyby ktoś miał jakieś propozycje, wiedział o jakiejś literaturze w której mógłbym znaleźć interesujące mnie informacje, chętnie bym w tym temacie o tym poczytał :)

Dzięki,
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

proponowałabym:
1) zajrzeć do kilku słowników, definicji słowa "przywództwo" i znaleźć interesującą Cię definicję
2) podanie jej tutaj w tym temacie
3) sprecyzowanie, o jaką dziedzinę nauki Ci chodzi (polityka? ekonomia? menedżerstwo?)
4) pokazanie jaki to ma związek z socjologią (chcesz wykazać interakcje jakie zachodzą między przywódcą a jego podwładnymi?)

W tej chwili nikt nie jest w stanie Ci pomóc, bo nikt nie wie, o co właściwie kaman?
ODPOWIEDZ