Quiz

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whiff
**
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 23, 2011 1:00 am

Quiz

Post autor: whiff »

Hej, studiuję socjologie na UMCSie. Jestem prezesem koła naukowego i mamy pomysł, aby zrobić quiz socjologiczny na Drzwi Otwarte. Niestety - nie wiemy, jakie pytania zadać, aby było i śmiesznie i żeby tematyka była zbliżona choć trochę do socjologicznej, a pytania nie były az tak trudne :) np. ile lat Kazik studiował socjologię ;)
Mam nadzieję, że mi pomożecie :)
Pozdrawiam cieplutko,
whiff
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

pamiętam jak swojego czasu próbowałem reklamować nasz wortal i na Waszym uczelnianym forum jak nigdzie indziej mnie banowano i usuwano posty, a teraz Wy prosicie u nas o pomoc, dziwne te koleje losu są :)
Vella
***
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 04, 2010 1:00 am

Post autor: Vella »

heh pomogłabym, ale skoro nasz pan admin miał takie przejścia z Wami to też raczej podziękuje :cool:
Małolata ?
jak Ci mało lata to se rozbujaj,
ja jestem młoda :D

My socjologowie, nie rozwiązujemy problemów lecz się nimi nudzimy. Gordon Allport
Awatar użytkownika
whiff
**
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 23, 2011 1:00 am

Post autor: whiff »

Nie odpowiadam za grzechy adminów na tamtym forum :) troche mnie martwi Wasze podejście, bo socjologów jest stosunkowo niewielu, ale jeśli nie chcecie mi pomóc poprostu usuncie temat i przepraszam za fatyge ;)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Nie ma co się obrażać, trzeba wziąć pod uwagę, że gdyby odbyła się meilowo rozmowa z administracją forum UCZELNIANEGO(nie SOCJOLOGICZNEGO) zapewne bana by nie było...

...ja osobiście bym pomógł (socjologia - (niestety)KUL), ale niestety brakuje mi czasu.. fajny pomysł z takim quizem, ale nie kumam trochę skąd ludzie mają mieć pojęcie, o takich rzeczach skoro dopiero zaczynają swoją drogę z socjologią...(dni otwarte - to przede wszystkim maturzyści..) a jestem przekonany, że przynajmniej 80% to przypadkowy wybór albo kompletnie nieświadomy co ich czeka, czym się zajmować będą itd. (zresztą jak sam wspomniany Kazik - jest tego przykładem żywym...)

Myślę, że warto byłoby zwrócić się bardziej ku ciekawostkom a nie quizowi. Np. czy wiesz, że Kazik Staszewski studiował socjologię całe 9(coś takiego obiło mi się o uszy:P) lat?

Albo coś w rodzaju ciekawostek nauk przyrodniczych jak np. Dlaczego niebo jest niebieskie? to np. (z zakresu Neuromarketingu) Czy wiesz, że "klepsydry" na paczkach od papierosów zachęcają do palenia? (czy też pobudzają ośrodek mózgu odpowiedzialny za przyjemność) itd.
Awatar użytkownika
whiff
**
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 23, 2011 1:00 am

Post autor: whiff »

KUL też fajne miejsce, niestety ze względu na przekonania nawet nie próbowałam się tam dostać ;)

W klasycznej formie prezentacji pewnie ciekawostki byłyby fajne, jednak mamy plan i nie spróbuję nawet odwieść kołowiczów od tego pomysłu, bo skończyłoby się to detronizacją ;)

Dziękuję za chęci :)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Ale uzasadnij przynajmniej w takim razie - dla kogo ten quiz? skąd ktoś może posiadać wiedzę na ten temat? i ile osób może brać CZYNNY udział w tym quizie?

Bo jak dla mnie dla świeżaków to nie ma kompletnie sensu...

PS: A KUL nie jest fajnym miejscem... ;-/
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Zapytam tylko... Czy ten pomysł był wynikiem " burzy mózgów"?
ODPOWIEDZ