Gry trenerskie, warsztaty szkoleniowe.

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawzaj90
*
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 1:00 am

Gry trenerskie, warsztaty szkoleniowe.

Post autor: Pawzaj90 »

Witam, dostałem zadanie aby przeprowadzić w grupie daną grę:

Ćwiczenie z przymocowaniem uczestnikom na czole kart do gry z zachowaniem określonego starszeństwa np. od Asa do 2 (oczywiście w zależności od ilości uczestników). następnie mają oni omawiać/ rozwiązywać określone działania, zwracając się do siebie zachowując reprezentowane starszeństwo. Gdy ograniczymy ilość wskazówek co do postępowania wobec innych uczestników możemy zaobserwować wiele spontanicznych, a więc bardzo naturalnych reakcji na "rangę" czy tez rolę innego uczestnika. Jest to niewątpliwie tematem do omówienia, a jednocześnie bezpiecznie unikamy "niewygodnych" sformułowań z proponowanych etykietek.

Czy ktoś mógłby mi pomóc jak przeprowadzić tą grę i jaki temat byłyb najlepszy do przedyskutowania?

Pozdrawiam Pawzaj90
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Zaciekawiło mnie to..
Może nie do końca zrozumiałem, chodzi Ci o scenariusz (plan) takiej gry?
Awatar użytkownika
socjomordeczka
**
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 05, 2011 1:00 am

LOST

Post autor: socjomordeczka »

:cool: ciekawe ćwiczenie. Może coś takiego: ludzie jadą razem na wycieczkę, ale jest katastrofa lotnicza i lądują na bezludnej tropikalnej wyspie. Muszą podzielić się zadaniami-kto co robi (rozbijanie obozu, szukanie możliwości wydostania się z wysypy etc), takie ćwiczenie dodatkowo pokaże jak ludzie dzielą się rolami, czy będzie tak, że przywódcą zostanie As itd, przy okazji zobaczysz sama czy podobnie jak grupa oceniasz ludzi(jeśli ich znasz).
ODPOWIEDZ