Problem z analizą danych wtórnych!

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Timon
**
Posty: 28
Rejestracja: sob lis 20, 2010 1:00 am

Problem z analizą danych wtórnych!

Post autor: Timon »

Tematu nie było...ale dzięki za pomoc. Po prostu niektórzy mają problem z czymś co robia po raz pierwszy.
Ostatnio zmieniony sob lis 20, 2010 11:44 pm przez Timon, łącznie zmieniany 1 raz.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Gdym ja Cię uczyła lub gdybym uczyła kogokolwiek socjologii, to zabroniłabym robić takiego tematu. Widzę w tym przejaw typowo wiadomościowego rozumienia socjologii, czyli nierozumienia.
Gdybym była podejrzliwa, to pomyślałabym nawet, że wcale nie robisz tego badania na studiach, tylko ktoś Ci je zlecił. A przynajmniej, że jesteś politologiem. Ale, że potrzebujesz kontekstu społecznego, to powiedzmy, że ktoś to chce ściągnąć na dobre tory :cool:.
Impas, który zgłaszasz, nie powstałby, gdybyś najpierw wymyślał problem badawczy, czyli wiedział po co badasz to czy tamto, a potem dobierał do tego badania. A Ty zachłystujesz się obszarem badawczym, a na koniec chcesz wymyślić przesłanie, po co to robisz, jakby to był jakiś pikuś.
Rozkład demograficzny wynika z metryczki i nie może być zamiennikiem problemu, tylko go potwierdzić, bądź wykluczyć. Jeżeli postawisz hipotezę typu - kobiety z gospodarstw hodujących minimum trzy krowy głosują na partie liberalne - to wówczas Ci się przyda (choć dane zastane by Ci do tego nie wystarczyły).
Powód badania preferencji politycznych nie powinien służyć polityce (popularyzowaniu opcji politycznych, ani kategoryzowaniu elektoratu, jak według przykładowej hipotezy), tylko nauce. Według mnie taki nie istnieje :idea:
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
ODPOWIEDZ