jaki temat na proseminarium , pomóżcie!

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelka
**
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2010 1:00 am

jaki temat na proseminarium , pomóżcie!

Post autor: zelka »

Rozpoczęło mi się na uczelni proseminarium... mam wymyslic temat z socjologii o jakim chciałabym pisać... pustka w głowie...
przychodzi mi na myśl może " Rola religii w rodzinie"? albo " rola religii w podejmowaniu decyzji"? " jak ceremonie religijne wpływają na życie człowieka"? "Wpływ internetu na młodych ludzi". nie mam pojęcia patologie społeczne wydają mi się oklepane... O czym mogłabym jeszcze napisać?
Subkultury , muzyka? Czy na licencjacie podają temty gotowe by sobie wybrać czy samemu trzeba wymyślać?
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

No cóż...osób bez natchnienia nie brakuje, ale po to jest forum..
Masz jakąś specjalność? Obszar szczególnych zainteresowań oprócz wspomnianej przez Ciebie "oklepanej" patologii? no i może religii, a od siebie dodam jeszcze równie "oklepaną" reklamę :lol:
Vella
***
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 04, 2010 1:00 am

Post autor: Vella »

Zelka a masz zainteresowania religią? :) bo strasznie się jej mocno trzymasz:)
Oczywiście, że temat można samemu wybrać i wtedy przestawiasz promotorowi, choć ja znam przypadki, że również promotor wymyślał temat. Ale Ty przede wszystkim powinnaś pisac o tym co Ciebie interesuje a nie promotora, to jest Twoja praca przecież :cool: ale weź również pod uwagę możliwość zdobycia materiałów do pracy oraz technicze czy finansowe zrealiwania badań :)
Co do tematu z religii to może coś z socjologicznego aspektu Radia Maryja, albo coś o parafii w spostrzeganiu młodzieży lub może jak jest spostrzegany Kościół współcześnie, w rzeczywistości jak jest odbierany itd:)
Małolata ?
jak Ci mało lata to se rozbujaj,
ja jestem młoda :D

My socjologowie, nie rozwiązujemy problemów lecz się nimi nudzimy. Gordon Allport
Awatar użytkownika
zelka
**
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2010 1:00 am

Post autor: zelka »

a moze " Rola i wpływ obrzędów religijnych/religi/wiary na życie człowieka"

chodzi mi o to by dowiedzieć się czy obrzędy religijne , wiara , religia odgrywaja istotna role dla ludzi czy tez nie odgrywaja. Chciałabym to bardziej skonkretyzować albo do wiary , religii albo obrzędów. Czy ludzie dzięki obrzędom religijnym umacniają się , czy podejmując kluczowe decyzje życiowe kierują się wiarą, religią, czy może jest to dla nich całkowicie nieistotne w zyciu. A może w ogóle takie dociekiwanie nie ma sensu bo albo ktoś wierzy albo nie.. i nie ma co o to pytać :| pomózcie
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

może połaczysz religię i jej wpływ na stosunek do dewiacji np. takich zjawisk jak aborcja, kara smierci itp
bycie katolikiem wymusza wykluczenie popierania takich rzeczy: prezerwatywy, aborcja, kara smierci a nawet kłamstwo i tu masz problem na ile deklarujący sie katolicy (praktykujący czy też nie) w porównaniu do tych nie deklarujących się popierają (wyznają) deklaracje kościoła, czyli to co powinno wypływać z nich samych jako katoloków ;-) wydaje mi się to ciekawe zagadnienie, a ciekawsze może być zależnie od tego kogo i jak będziesz badać :)

ps: z moich badań internetowych wynika że 52% Polaków popiera karę śmierci, się pytam w związku z tym, jakim cudem 90% Polaków jest katolikami i czy ci deklarujący się jako katolicy wiedzą co z tego bycia katolikiem wynika bądź powinno wynikać :twisted:
ODPOWIEDZ