ankieta. młodzież.

Czyli nauka badająca funkcjonowanie i zmiany społeczeństwa (subdyscypliny i specjalizacje)

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ann22
**
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 29, 2012 2:00 am

ankieta. młodzież.

Post autor: ann22 »

Prosiłabym o pomoc.
Musze ułożyć ankietę na temat przyszłości młodzieży w mieście. Głownie chodzi o ich wartości aspiracje plany związane ze swoim miastem rodzinnym, co sądzą o tym mieście czy znają historie itp.
Jest ktoś, kto ma jakiś pomysł na pytania?
Byłabym wdzięczna bardzo o drobną pomoc chociażby.

Pozdrawiam!
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

To zależy jakie zostały postawione hipotezy?

:grin:

Z tego co napisane wyżej to nasunie się kilka b. prostych pytań:
Jakie wyznajesz wartości?
[pytanie otwarte]
Lub inne pytanie: Które z wymienionych wartości są tobie najbliższe, lub które uznajesz za najistotniejsze, uszereguj wymienione w skali, itp.....

Jakie są twoje aspiracje?
[pytanie otwarte]
tu możesz przejść do miasta, na ile aspiracje wiążą sie z tym miastem :wink:

czy wiążesz swoją przyszłość ze swoim miastem rodzinnym?
tak
nie
inne,

co sądzisz o swoim mieście (tym w którym żyje/mieszka czy rodzinnym)?
[pytanie otwarte]


czy znasz historię swojego miasta (legendy, ważne postaci historyczne z nim zwiazane, najwazniejsze zabytki, itd). Zaznacz w skali od ... do .... lub oceń tą wiedzę.
np. podział na: Znam dobrze, bardzo dobrze, średnio, słabo, bardzo słabo :arrow:


[uwaga miasto w którym ankietowany teraz żyje, nie musi być jego miastem rodzinnym - musisz to uwzględnić w pytaniach innymi pytaniami no chyba, że cię to nie interesuje]

W metryczce warto zapytać o część miasta którą zamieszkuje, centrum, peryferie, blokowisko itp., o ile założysz, że może to na cokolwiek wpływać, powtórzę to co na początku, jakie postawiono hipotezy?
Awatar użytkownika
ann22
**
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 29, 2012 2:00 am

Post autor: ann22 »

kurcze, bardzo Ci dziękuje za wskazówki. :)

tzn tematem jest 'młodzież o przyszłosci swojej i swojego miasta' ;D
także sam temat wskazuje, ze głównie skupiam sie na młodzieży ze swojego miasta rodzinnego. Chodzi mi o fakt.. czy wlasnie jak wspomniałeś.. wiążą przyszłosc ze swoim miastem rodzinnym i czy spełnia ich oczekiwania w ramach kulturalnych itp. :)

aa.. kolejną sprawa jest fakt. że no... ja hipotez jeszcze nie postawiłam..;p przyznam sie.. bo na tym stoje.. i nie koniecznie jeszcze wiem jak sie za nie zabrać bo doświadczenia to ja dopiero nabieram przy tych badaniach..
ale bardzo Ci dziekuje za zabrałeś głos i mnie mniej więcej naprowadziłeś.. bo.. dla mnie póki co to taka czarna magia:D
Awatar użytkownika
ann22
**
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 29, 2012 2:00 am

Post autor: ann22 »

apropo hipotez, kurcze mógłby ktoś mnie naprowadzić? jak je postawić?
teorie to ja znam.. ale tak na ''chłopski rozum'' :)

pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ