Socjologia internetu w PL

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Socjologia internetu w PL

Post autor: FrancisBegbie »

Witam,
Chciałem się dowiedzieć, czy jest w PL zinstytucjonalizowana specjalność: Socjologia internetu albo coś pochodne..?

1 lub 2 stopnia..

Pozdrawiam,
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

Jest specjalność socjologia mediów i rynku na WSKiZ w Poznaniu, gdzie zajmują się społeczno-kulturową analizą Internetu. Jako takiej chyba nie ma takiej specjalności na polskich uczelniach.

No cóż :roll: to jest chyba najbliżej Polski :)

http://www.sfu.ca/sociology Internet
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Psycore
**
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 2:00 am
Lokalizacja: ok/Piły

Post autor: Psycore »

W ogole prolem internetu jest slabo poruszany w pl socjologii. Moze czas, sie za to wziąść : :lol:
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

No ja bym się nie podśmiechiwał - Polska nie ma tutaj takich dużych pleców - więc można coś się starać. Osobiście gdzieś o uszy mi się obiło, ze na UG na studiach II stopnia - ta tematyka jest coraz liczniej poruszana - ale czy to prawda...
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

niejeaki pan magister tudziez doktor Dominik Batorski z UW sie tym zajmuje, poszukaj....
Awatar użytkownika
Hania24
**
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 05, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hania24 »

O takiej specjalizacji nie słyszałam ale u mnie w KrK jest bardzo szczególowo poruszany temat społecznego wymiaru internetu :)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

U mnie? tzn :-)?

Dla zainteresowanych podam liste podstawowych lektur - na początek, jeżeli nie będzie to nudne, to po wiecej smiało proszę pisać do Dr Dominika Batorskiego

1. Społeczna przestrzeń internetu
2. Re: internet społeczne aspekty medium
3. Wielka sieć
4. Galaktyka internetu

PS: Widziałem na jakiejś prywatnej uczelni specjalność stricte związaną z internetem - no ale.. gdzieś mi to uciekło :-/
Tom-kot
**
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tom-kot »

Społeczna Psychologia Informatyki i Komunikacji na SWPS
Awatar użytkownika
lukasz
**
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 10, 2007 2:00 am

Socjologia internetu i mediów

Post autor: lukasz »

Jestem studentem Uczelni Warszawskiej Marii Skłodowskiej - Curie. Dokładnie nazywa sie to socjologia internetu i mediów. Zapraszam na ten link http://www.uczelniawarszawska.pl/Rekrut ... ,,199.html
ODPOWIEDZ