Praktyki

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaszzz
**
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 2:00 am

Praktyki

Post autor: tomaszzz »

No właśnie, tak jak w temacie, znalezienie ich jest ostatnio moją zmorą. Rozesłałem CV i list motywacyjny chyba do wszystkich w miare znanych ośrodków badawczych, niestety bez odzewu bądź z odpiską o skontaktowaniu się z wybranymi kandydatami.
Macie jakieś rady co do praktykowania?
Ostatnio zmieniony ndz lis 14, 2010 11:14 pm przez tomaszzz, łącznie zmieniany 2 razy.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

A co Cię interesuje? bo jak sam wiesz, socjologia to temat rzeka.. No i jakie miasto Cię interesuje?
Awatar użytkownika
tomaszzz
**
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 2:00 am

Post autor: tomaszzz »

Powiem tak, dobrze byłoby gdybym coś z nich wyniósł. Swoje zgłoszenia wysłałem m.in Do CBOS, OBOP (Jenak ten ma nie małe wymagania), Homo Homini, Urząd statystyczny, Indicator, Gfk Polonia.

Chodzi o Warszawę, niestety moje CV nie jest zbyt okazałe, jeśli chodzi o doświadczenie, kursy itp których praktycznie brak i może tu problem leży.
Poza tym jestem dopiero po 2 latach na tej socjo i szczerze mówiąc niewiele potrafię jeszcze, a praktyki są już konieczne.

Cóż wraz z upływającym czasem zaczyna mi zależeć na tym byle je tylko odbyć i zostały zaliczone.

A wy gdzie zaliczaliście??:)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

No ja praktyki robiłem "kierunkowo" - w PARP i WUP. (specjalność: SOCJOLOGIA RYNKU PRACY).

Sprawdź, czy mają w ogóle miejsce teraz (praktykant musi mieć opiekuna, jeżeli nie dysponują w chwili obecnej taką osobą mogą nie chcieć przyjmować praktykanta) oraz to, czy na pewno określiłeś swoje "miejsce" w ich szeregach. Ta druga kwestia może również wpływać niekorzystnie na decyzję z ich strony ponieważ np: skończyłeś tylko 2 lata studiów i w dodatku nie jesteś w stanie jasno się określić...

PS: Popatrz również na swoje CV, list motywacyjny etc. czy piszesz/sporządzasz to we właściwy sposób - bo np: literówka, kiepskie sformatowanie czy brak pewnych elementów mogą Cię automatycznie skreślać z "posady" praktykanta.

Ja osobiście starałem się szukać jeszcze po prywatnych instytucjach bądź instytucjach, które nie mają jasno określonego kierunku w perspektywie socjologii (np: przeprowadzałem badania dla MZK czy też pogadałem o dodatkowych "ankietach" wykładowców, którzy sami prowadzą jakieś badania dla firmy X i poszukują taniego czy wręcz darmowego "mięsa", ale za to otrzymam certyfikat odbytych praktyk.
Awatar użytkownika
tomaszzz
**
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 2:00 am

Post autor: tomaszzz »

Thx, z tym WUP to był strzał w dziesiątkę. Trafiłem do zespołu badawczego z WUP
Ostatnio zmieniony sob lis 13, 2010 4:02 pm przez tomaszzz, łącznie zmieniany 1 raz.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

gratuluj :-)))
Jozek

Post autor: Jozek »

Rób te¿ badania na wlasn± rêke i praktykuj siê bez "mistrza swego".
ODPOWIEDZ