Socjologia w Warszawie

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magic91
*
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 23, 2010 2:00 am

Socjologia w Warszawie

Post autor: magic91 »

Witam Was Drodzy Internauci :)

Jestem tu nowy, właśnie założyłem konto i poprzeglądałem trochę tematów, proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Jestem tegorocznym maturzystą i stoję przed bardzo ważnym wyborem jakim jest wybór studiów, zdecydowałem się na socjologię, sęk w tym że jako miasto wybrałem sobie Warszawę.

Moje pytanie brzmi: Gdzie najlepiej w Warszawie studiować socjologię? Uniwersytet Warszawski raczej odpada bo wątpię żebym się tam dostał, poważnie zastanawiam się nad UKSW, czy bedzie to dobry wybór? Serdecznie proszę o poradę.

Pozdrawiam :grin:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Bardzo dobra uczelnia.
Nie daj się zbić z tropu jakimiś docinkami, że tam oceny są za chodzenie do kościola czy światopogląd. W życiu tak się nie dzieje na uczelniach katolickich (tym bardziej państwowych jednocześnie). To są mity tworzone w wyoraźni ludzi z zewnątrz. Powiedziałabym nawet, że tam ciągnie więcej orginałów, spragnionych pokazania swojej odrębnosci myślowej, niż gdzie indziej (zarówno studenci jak i kadra).
Nie mogę porównać trybów dziennych, ale na przykład zaocznie socjologia tam jest bardziej rozbudowana i ogólnorozwojowa niż na Uniwersytecie Warszawskim (i mniejszy bajzel, niż na tej drugiej, gdzie np. nauczycielom z tytułami doktorskimi zalegają z pensjami po dwa lata, a postanowień z wniosków stypendialnych student nigdy nie dostaje, żeby się przypadkiem nie odwołał).
Niewątpliwie UKSW ma swoją specyfikę np. tym, że możesz się zetknać z socjologią religii jako czymś ogólnym, a nie specjalistycznym, podobnie z katolicką nauką społeczną czy jakimiś elementami biblioznawstwa. Ale nie licz na to, że gdzie indziej nie będziesz miał do czynienia z polityką uświadamiania Cię, według jakiegoś dominującego trendu. Na UW jakąkolwiek specjalizację byś nie wybrał to z kolei drzwimi i oknami będzie się wciskać genders, parytety i problemy kobiet, natomiast etyki nauczy Cię zwolenniczka "sztucznego poronienia", która dowiedzie, że żadne argumenty zabraniające usuwania ciąży nie są racjonalne i logiczne :???: .
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Awatar użytkownika
sezamek
*
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 26, 2010 2:00 am

Post autor: sezamek »

A ja studiuję Socjologię na Uczelni Warszawskiej i jestem bardzo zadowolona z poziomu kształcenie. Co prawda za studia trzeba płacić, ale czesne jest niewysokie bo 1400 zł za semestr, a naprawdę warto!!
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

W istocie czesne przyzwoite, na UW jest 550 zł za miesiąc (x 5 miesięcy to semestr) no ale na zaocznych. I byłam pewna, że w całej Warszawie chcą podobnie, bo tak wynikało z pobieżnego przeglądu. Cenna wiadomość :) .
Ostatnio zmieniony śr sie 11, 2010 5:37 pm przez Xylomena, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Awatar użytkownika
afik1
*
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 11, 2010 2:00 am

Post autor: afik1 »

Witam,
Ja też chciałem polecić Uczelnie Warszawską, ale widzę, że ktoś mnie już ubiegł. Od siebie mogę dodać, że są fajni wykładowcy, a przede wszystkim super ludzie na uczelni. Na pewno jest to jakaś alternatywa do uczelni państwowych.
ODPOWIEDZ