Socjologia??

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
licealista
*
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:00 am

Socjologia??

Post autor: licealista »

Witam Wszystkich! Jestem nowy na forum jednak nie należę (jeszcze) do szanownego grona ludzi uważających się za socjologów ;D
Jestem uczniem LO 2 klasy i chyba czas zacząć zastanawiać się nad wyborem studiów... bardzo poważnie myślałem nad tym by wybrać socjologię... jestem na humanistyczno-politologicznym profilu klasy, maturę chcę zdawać z historii i wos-u (nie wiem na jakich poziomach) więc teoretycznie mam dobry start w kierunku socjologii....
jednak nie mam się kogo poradzić czy ten kierunek studiów jest odpowiednim więc mam do Wasz szanowni starsi Koledzy kilka pytań:
1. no przede wszystkim: co robić po takich studiach?
2. czy nauka wymaga dużego wysiłku intelektualnego ?
3. czy ogólnie studia są ciekawe ?
4. samo pojęcie "socjologia" jest każdemu znane ale czym ona zajmuje się w praktyce??
5. gdzie najlepiej studiować?
....i gdybyście mogli mi udzielić wielu więcej niezbędnych informacji o tym kierunku i może kilka przykładów jak to było z waszym wyborem....

z góry serdeczne dzięki :D
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Pierwszym Twoim "wysiłkiem intelektualnym" niech będzie przeszukanie tegoż forum. Zapewne spodziewałeś się takiej odpowiedzi, ale sorry wszystko to o co pytasz jest standardowym pytaniem i odpowiedzi już były udzielane wielokrotnie z różnych perspektyw.

Nie zniechęcaj się a tym samym nas tutaj na forum.

PS: To nie jest wścibskie zachowanie lecz brak sił i chęci na to by aktywować stare wątki - jak widać zdechły więc po części zostały wyczerpane przez nas tutaj siedzących :)
ODPOWIEDZ