Darmowe podylomówki

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Darmowe podylomówki

Post autor: Xylomena »

W tym roku akademickim wiele uczelni z Polsce skorzystało z dofinansowań Europejskiego Funduszu Społecznego http://www.efs.gov.pl/ uruchamiając za uzyskane pieniądze darmowe warsztaty, szkolenia, a nawet całe kierunki studiów podyplomowych.

Osoby studiujące zaocznie zawsze mogą wziąć podylomówkę dodatkowo. Jedynym ich ograniczeniem są finanse. Napiszcie, co wiecie o takich podylomówkach w waszych uczelniach; jakie kierunki są do wzięcia w nieodpłatnym trybie.

Na Uniwersytecie Warszawskim takimi studiami są jakoby: Podyplomowe Studium Rozwoju Regionalnego i Polityki Regionalnej Akademia Ewaluacji (UE we współpracy z MRR) oraz internetowe studium informatyczne, które jeszcze w ubiegłym tygodniu się wyświetlało (teraz całkiem znikło ze stanu, więc nie podaję z nazwy). W każdym razie tutaj nie do końca wszystko jasne, bo przechodząc do szczegółów i regulaminów danych studiów, nie widać tej darmowości :cry: .

Jednak z poczty pantoflowej wiem, że są ludzie, którzy po prostu już studiują na różnych darmowych podyplomówkach. Tacy na pewno podadzą nam konkrety :grin:
(Szkoda, że nie Ministerstwo na podstronce lub ktokolwiek w sposób zbiorczy, bo czuję że to się skończy identycznie jak ze stomatologami - jedna kasa za pesel pacjenta i wpisywanie co się chce, a druga od niego samego.)
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Uniwersytet Śląski:

"Technologie Informacyjne w Bibliotekach Społeczeństwa Wiedzy"
"Zarządzanie organizacją pozarządową w Unii Europejskiej" - to jest już chyba w trakcie
"Ochrona informacji niejawnej i administracja bezpieczeństwa informacji"
"Gospodarka Wodna"
"Geograficzne podstawy turystyki"

więcej w trakcie - nabór zakończony!

Nie całkiem darmo ale Humanitas w Sosnowcu ma kilka współfinansowanych z EFS kierunków studiów, zajęcia odbywają się w środy wieczorami, koszt takiego studiowania to około 500 - 600 zł na trzy kierunki nabór w listopadzie :cool:

To jest projekt wspólny Humanitasa z Wyższą Szkoła w Lublinie, Krakowie i Gdyni.
Ostatnio zmieniony czw paź 15, 2009 1:28 pm przez socjopat, łącznie zmieniany 2 razy.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Muszę poczynić wielki ukłon w stronę Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie, bo Oni jak najbardziej skompensowali tą wiedzę, na brak której utyskiwałam.
Oto aktualna lista darmowych podyplomówek za niniejszą uczelnią, a ma tego jeszcze przybywać i to w szybkim tempie, aczkolwiek limit miejsc nie wygląda na wielki.


"Projekt tworzy szansę dla osób pragnących podnieść poziom swojej wiedzy poprzez udział w bezpłatnych studiach podyplomowych. Studia są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studia będą prowadzone w siedemnastu zakresach studiów podyplomowych trzysemestralnych oraz czterech kierunkach studiów dwusemestralnych. Zajęcia będą odbywać się w siedmiu miastach Polski, skorzysta z nich 950 osób.

W najbliższym czasie w ramach naboru zimowego i letniego (początek zajęć - październik 2009 r. i luty 2010 r.) wszystkie zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresach:

Początek studiów - październik 2009 r.

Komunikacja w biznesie - studia dwusemestralne w Warszawie, Olsztynie i Człuchowie;
EFS a edukacja - studia dwusemestralne w Szczecinie;
Marketing polityczny i integracja społeczna - studia trzysemestralne w Szczecinie;
E-nauczyciel - reinżynieria kompetencji - studia trzysemestralne w Warszawie;
Opieka nad małym dzieckiem w rodzinie - studia trzysemestralne w Lublinie;
Organizacja i zarządzanie w oświacie - studia trzysemestralne w Szczecinie;
Socjoterapia - studia trzysemestralne w Szczecinie;
Patologie społeczne i profilaktyka społeczna - studia trzysemestralne w Wałbrzychu;

Początek studiów - luty 2010 r.

Społecznie odpowiedzialny biznes - studia dwusemestralne w Warszawie i Olsztynie;
Komunikacja w biznesie - studia dwusemestralne w Warszawie i Człuchowie;
Gospodarka społeczna - studia dwusemestralne w Szczecinie i Człuchowie;
Lobbing polityczny - studia trzysemestralne w Warszawie;
Społeczno-polityczne problemy wielokulturowości - studia trzysemestralne w Warszawie;
Praca z rodziną w placówkach socjalizacyjnych - studia trzysemestralne w Lublinie;

Obecnie rozpoczęły się i trwają studia w zakresach:

EFS a edukacja - studia dwusemestralne w Warszawie, Lublinie i Katowicach;
EFS a gospodarka społeczna - studia dwusemestralne w Olsztynie i Szczecinie;
Społecznie odpowiedzialny biznes - studia dwusemestralne w Olsztynie;
Gospodarka społeczna - studia dwusemestralne w Warszawie i Człuchowie;
Samorząd terytorialny - studia trzysemestralne w Warszawie;
Pośrednictwo pracy - studia trzysemestralne w Katowicach;
Szkolny doradca zawodowy - studia trzysemestralne w Lublinie;
Organizacja turystyki szkolnej - studia trzysemestralne w Olsztynie;
Wychowanie przedszkolne - studia trzysemestralne w Katowicach;
Edukacja i resocjalizacja osób niedostosowanych społecznie - studia trzysemestralne w Wałbrzychu;
Nowe zarządzanie i public governance - studia trzysemestralne w Warszawie;
Metody i techniki aktywnej polityki integracyjnej - studia trzysemestralne w Warszawie;

Szanowni Państwo,
Aby zapewnić możliwość skorzystania z bezpłatnych studiów podyplomowych, kursów oraz innych form wsparcia jak najszerszej grupie beneficjentów, założyliśmy, że w ramach Projektu "Przedsiębiorcza Uczelnia" nie ma możliwości skorzystania przez jedną osobę z więcej niż jednej formy wsparcia. Oznacza to, iż Beneficjent, który bierze lub brał udział np. w studiach podyplomowych nie może skorzystać z kolejnej formy wsparcia jaką jest np. udział w kursie czy szkoleniu."[/color]
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

te dwie:

Patologie społeczne i profilaktyka społeczna - studia trzysemestralne w Wałbrzychu;

Edukacja i resocjalizacja osób niedostosowanych społecznie - studia trzysemestralne w Wałbrzychu;

są dla mnie :cool:

Wałbrzych jest chyba gdzieś w moim pobliżu - tylko może nie w tej chwili :wink:

ps: socjoterapia też jest ok, nawet by mi Szczecin odpowiadał - cholera życia mi braknie :twisted:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

A ja bym wzięła Społeczno-polityczne problemy wielokulturowości, bo bardzo nawiązują do tego co studiuję magistersko. Do tego ilość przedmiotów i nazwy wysadzają całą moją magisterkę w przedbiegach. [b]Tylko[/b], że jest bardzo dziwna sprawa z rejestrowaniem się w uczelni, ponieważ panel elektroniczny przyjmuje tylko swoich, czyli byłych absolwentów pochwalonej przeze mnie WSP TWP. Aż się prosi, żeby kogoś o tym powiadomić, ponieważ jest to uczelnia, która dostała najwięcej z funduszu za swoją jakość kształcenia i ma 4 takie podyplomówki.

Tomek, spoko, wszystko przed Tobą! Tylko jak dojdziesz do doktoranckich, to zgnuśniejesz i już Ci się nie będzie chciało, nawet jak będziesz miał luz czasowy. Musisz teraz trochę popowtarzać i wszystko będzie OK :wink:

Prawdziwym problemem jest tylko to, że ten rodzaj studiów adresowany jest do najbiedniejszych i mieszkańców rejonów z trudnym dostępem do nauczania wyższego. W pierwszym rzędzie powinni być przyjmowani niepracujący i nie uczący. W drugim przynajmniej nie pracujący, ale gdzieś uczący, a na koniec dopiero pozostali, gdy nie ma chętnych.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

o projekcie ze strony Uczelni:
Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu Projekt "Przedsiębiorcza Uczelnia". Nasze działania stanowią wielkie i niezwykle ważne przedsięwzięcie realizowane w naszej Uczelni. Celem Projektu jest podnoszenie potencjału dydaktycznego Uczelni, jak również kwalifikacji zawodowych wszystkich obecnych, potencjalnych jak również byłych studentów.
Nasza aktywność obejmuje swoim zakresem liczne działania - m.in. organizację bezpłatnych studiów podyplomowych i kursów, przystosowanie infrastruktury Uczelni dla potrzeb osób niepełnosprawnych a nawet realizacje zadań z zakresu nowoczesnych technologii, w postaci stworzenia nowoczesnej platformy e-learningowej.

Projekt "Przedsiębiorcza Uczelnia" jest współfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Priorytet IV. Szkolnictwo wyższe i nauka - Działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy- Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni.
więc, skoro:
Xylomena napisała:
ponieważ panel elektroniczny przyjmuje tylko swoich, czyli byłych absolwentów pochwalonej przeze mnie WSP TWP
ooo to nie jest wporządku, normalnie z życzliwości doniosę gdzie trzeba, jeżeli łamią zapisy projektowe to EFS być może cofnie im fundusze - najpierw jednak zapytam uprzejmie na tejże uczelni czy osoby z zewnątrz (nie absolwenci/nie studenci tej uczelni) również mogą skorzystać z trych studiów :twisted:
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

zapytałem i oto odpowiedź z Uczelni:
Witam,

Dziękuję za zainteresowanie naszymi studiami.

Może Pan skorzystać z naszych studiów podyplomowych. Każdo osoba bez względu na miejsce zatrudnienia, status na rynku pracy, niepełnosprawność, ukończone studia etc. może zostać słuchaczem naszych studiów podyplomowych.

Jesienią 2009r.( przełom listopada i grudnia) rozpoczniemy nabór na bezpłatne studia podyplomowe, które rozpoczną się w lutym 2010r. Studia obejmą zakresy:

- Społecznie odpowiedzialny biznes - studia dwusemestralne w Warszawie i Olsztynie

- Komunikacja w biznesie - studia dwusemestralne w Warszawie

- Gospodarka społeczna - studia dwusemestralne Człuchowie

- Lobbing polityczny - studia trzysemestralne w Warszawie

- Społeczno-polityczne problemy wielokulturowości - studia trzysemestralne w Warszawie

- Praca z rodziną w placówkach socjalizacyjnych - studia trzysemestralne w Lublinie

Proszę monitorować stronę internetową Uczelni: www.wsptwp.eu , ponieważ na chwile obecną nie znamy jeszcze dat uruchomienia rekrutacji na już ostatnie bezpłatne studia podyplomowe w ramach naszego Projektu.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Ty to jesteś farciarz (że Cię zaszczycili odpowiedzią), albo trafiłeś do kogoś kompletnie bez pojęcia, co się u nich dzieje. Ja pisałam aż na dwa adresy bez odzewu. Nie odpowiedział ani pan od rekrutacji, ani kierowniczka dziekanatu. Można wiedzieć do kogo uderzyłeś?
Jest jeden sposób obejścia tego obłędnego panelu (widać po podpowiedziach pod oknem rejestracyjnym, dla kogo służącego i po prostu testowałam, że nie działa dla nikogo innego) - zarejestrować się przez konkretny kierunek jaki wyświetla się z rozwijanej listy, umożliwiającej takie rejestracje. Z tym, że oczywiście na tej liście NIE MA studiów podyplomowych z funduszu europejskiego i w końcu aby zakończyć rejestrację musisz zaznaczyć sposób płatności czesnego, na kierunek, który cię w ogóle nie interesuje.
Tak to u nich działa niestety :-( . Jak masz wątpliwości, to spróbuj przerobić tą ścieżkę, bo chyba za wycofanie z darmowych studiów i w ogóle przed podpisaniem umowy z uczelnią nic nie grozi.

Oto lista wszystkiego na co można się rejestrować w warszawskiej WSP TWP. Widać tylko jedną zbieżność z tym, co opisują na temat akcji i Tobie - Komunikacja w biznesie. Ale nic pewnego, że mowa o tym samym, a nie płatnej wersji tego samego. Ten dopisek końcowy wiadomości do Ciebie, zapewne ma o tym mówić, że coś mamy teoretycznie, ale że nie wiemy kiedy ruszy, to przepraszamy za usterki i możliwość wejścia.

Zapraszają, ale w istocie tylko tu:
stacjonarne, pierwszego stopnia
kierunek: socjologia, spec.: socjologia polityki i stosunków międzynarodowych
(limit miejsc: 40)
kierunek: socjologia, spec.: socjologia problemów i profilaktyki społecznej
(limit miejsc: 40)
niestacjonarne, pierwszego stopnia
kierunek: socjologia, spec.: socjologia polityki i stosunków międzynarodowych
(limit miejsc: 40)
kierunek: socjologia, spec.: socjologia problemów i profilaktyki społecznej
(limit miejsc: 40)
niestacjonarne, Studia podyplomowe
kierunek: Pedagogika /studia trzysemestralne/, spec.: doradztwo personalne /studia trzysemestralne/
(limit miejsc: 30)
kierunek: Pedagogika /studia trzysemestralne/, spec.: doradztwo zawodowe /studia trzysemestralne/
(limit miejsc: 30)
kierunek: Pedagogika /studia trzysemestralne/, spec.: e-nauczyciel - reinżynieria kompetencji /studia trzysemestralne/
(limit miejsc: 30)
kierunek: Pedagogika /studia trzysemestralne/, spec.: szkolny doradca zawodowy /studia trzysemestralne/
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: gender studies
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: gospodarka społeczna
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: komunikacja w biznesie
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: metody i techniki aktywnej polityki integracyjnej
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: nowe zarządzanie publiczne i public governance
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: samorząd terytorialny
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: społecznie odpowiedzialny biznes
(limit miejsc: 30)
kierunek: Politologia - studia podyplomowe, spec.: zarządzanie projektem społecznym
(limit miejsc: 30)
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Wydaje mi się, iż problemem jest to, że w tej chwili nie ma rekrutacji, jak ogłoszą rekrutację to może dopiero wtedy będzie można dokonać rejestracji, ale oczywiście zgaduję :cool:

Pisałem na adres: przedsiebiorczauczelnia@wsptwp.eu

Odpowiedź otrzymałem po około 30 minutach :grin:

p.s.: Ja powoli przymierzam się do bicia rekordu, już uczestniczę w studiach uzupełniających magisterskich i jednych podyplomowych, a złożyłem dokumenty na jeszzcze dwie podyplomówki z EFS, które wystartują w styczniu/lutym :twisted:
Jedną podyplomówkę dziś zacząłem, a już w czwartek mam konsultacje w sprawie pracy dyplomowej. No muszę zdążyć przed styczniem ją napisać :lol:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Podziwiam Cię za wszechstronność :grin:, a może to jakiś rodzaj euforii po pierwszej obronie :wink: , oby Ci nie przeszło!

Twoje zgadywania z całą pewnością są trafne.
Jest szansa, że ta rekrutacja się jakoś w końcu uoficjalni i nadąży za tym, czym się chwalą, choćby z powodu publicznego zainteresowania, które im urządziliśmy :cool: . Dla czystego sumienia, przerobiłam e-nauczyciela (rejestrację), bo też nazwa zbieżna do tej finansowanej. A bycie elektronicznym nauczycielem jest czymś bardzo intrygującym... I chyba mamy trochę doświadczenia w tym jako doświadczeni moderatorzy. Niestety rzecz płatna 3200 zł. lub 3320 zł. w zależności od opcji ratalnej, a więc to nie ma nic wspólnego z darmowością.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Podziwiam Cię za wszechstronność , a może to jakiś rodzaj euforii po pierwszej obronie , oby Ci nie przeszło!
też tak myślę :oops:
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

A jak tam z Krakowem i okolicami? macie może informacje o jakiś podyplomówkach? może zarządzanie personelem? psychologia w biznesie czy coś w ten deseń ?:)

Ja szukałem, ale nic - 4500 + studia dzienne - nie ma szans:P nie pociągnę semestru.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

na AGH i u Frycza Modrzewskiego są dofinansowane studia podyplomowe z EFS w 80% (poszukaj na ich stronach).
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej organizuje studia podyplomowe Technologie informatyczne w biznesie dofinansowane w 80% - WIĘCEJ INFORMACJI
ODPOWIEDZ