przemoc w internecie

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niulka87
**
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 14, 2009 2:00 am

przemoc w internecie

Post autor: niulka87 »

hej, potrzebuję wszystkiego co wiąże się z tematem przemocy w internecie...... linki z danymi,literatura itd.
Z góry ślicznie dziekuję za pomoc.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Jest odpowiedni dział na literaturę przedmiotu.
Jozek

Post autor: Jozek »

Na p2p jest du¿o zgonów archiwizowanych telefonami komórkowymi, policyjne archiwa dokumentalne jak i dokumentalne filmy o g³upich przypadkach ¶mierci czy wypadkach do których doj¶æ wcale nie musia³a (ryzykowne zachowania i uzale¿nienie od adrenaliny).
Dochodzi równie¿ nêkanie na komunikatorach prze¶ladowcze, przerabianie fotek na fotoshop'ach wszelakich, cyber-zemsty z mi³o¶ci na partnerach seksualnych - jednym s³owem esencja spo³ecznej patologii (tutaj kluczow± rolê odgrywa m³odzieñczy i niew³a¶ciwy dobór partnerów - wymagania spo³eczne rodziny, ma³¿eñstwa na przymus np. bo bracia ju¿ wszyscy 'zamê¿ni i dzieciaci' to i ja muszê). Troll'owanie i przeklinanie na czatach, forach (g³ównie nieletni u¿ytkownicy neostrad (najwiêkszy % wyniakj±cy z dostêpu to tego¿ adsl'a), którzy s± pozbawieni kontroli rodzicielskiej, zbytnie zaanga¿owanie siê w gry online i spowodowane frustracje z przegrywaniem, s³abym pingiem, roz³±czeniem siê celowym lub z przegranej, generowanie sztuczne LAG'ów, walki w postaci agresji s³ownej wszelakich grup, klanów, netowych sparring'owców).
Wszytko to jest wyniesione z domu i szko³y + poczucie anonimowo¶ci i bezkarno¶æ.
G³ównymi przyczynami jest chêæ wy³adowania siê lub zemsta (s³aba samoocena agresora lub brak spe³nienia ¿yciowych realizacji).
Na forach wy¿ywaj± siê feministki, geje, mizogini¶ci, prawiczki, dziewice, metroseksualni, redneck'i, kleryka³y czy atei¶ci dyskredytuj±c siê wzajemnie.

Babcia i dziadek mi mawiali: 'lepsze halucynacje od internetu, ni¿ delirium tremens od alkoholu', 'lepsza hebefrenia od internetu, ni¿ g³upi ¶miech od alkoholu', 'lepsze obola³e oczy od internetu, ni¿ od s³abych ksi±¿ek', 'lepsze obola³e plecy od komputera, ni¿ od sportu wyczynowego'.
ODPOWIEDZ