Praktyka zawodowa

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Socjoloszka
***
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 2:00 am
Lokalizacja: Poznań

Praktyka zawodowa

Post autor: Socjoloszka »

Witam, mam problem odbywam własnie praktyke w Ośrodku Pomocy Społecznej i mam do wypełnienia dzienniczek praktyk. Niestety nie wiem co mam tam napisac (oczywiscie wiem ze powinnam napisac co tam robie i to nic trudnego w gruncie rzeczy) ale codziennie robie to samo np. wychodzie z osobami starszymi i uposledzonymi na spacery, pomagam im jesc, rysujemy, malujemy i to robie codziennie i jak to napisac?;/ Czy ktos miał praktyki w OPS i mógłby mi podpowiedziec co tam trzeba napisac? ;)
Pozdrawiam
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Wpisz to co Ci dali w referacie praktyk (punkty, które dany ośrodek powinien spełnić przyjmując osobę na praktyki - Ciebie).

na pewno taka lista jest w referacie ponieważ sami muszą wiedzieć co masz tam mieć na tych praktykach. Jeżeli listy będzie mało, powtórz się kilka razy albo przeciągnij liczbę godzin na daną czynność np: spacer nie 0,5 h ale 2 h..

Swoją drogą możesz zmyślać, jeżeli CI to później podbiją w placówce a przypuszczam, że tak.

Inna kwestia to możliwość zdobycia informacji na ten temat w danej placówce np: poproś o jakieś informacje, ewidencję, na pewno musisz przejść szkolenie BHP, poznać regulamin czy nawet zapoznać się z "listą gości" w tejże placówce, przejrzeć ich kartotekę itd. - a to także liczy się do godzin/dni w ramach praktyk.
Awatar użytkownika
Socjoloszka
***
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 2:00 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Socjoloszka »

DZIEKI bardzo za pomoc:) pierwszy tydzien w dzienniczku zapisany i podpisany przez opiekuna! ciekawe co bedzie jak moje uczelnia go przeczyta;):P
ODPOWIEDZ