Patent na studia - aktywizacja..

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Patent na studia - aktywizacja..

Post autor: FrancisBegbie »

Cześć...

mam zwięzłe lecz niekoniecznie proste pytanie. Mianowicie interesuje mnie kwestia aktywizacji studentów socjologii i pokrewnych jednak poza obowiązkowymi wytycznymi uczelni.. np: NGO, Redakcje, Badania etc.

Co polecacie? z czego korzystacie? jaki jest Wasz stosunek do tegoż zagadnienia w perspektywie np: Waszej przyszłości: człowieka, pracownika, socjologa...?

Pozdrawiam,
KB
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Czy mógłbyś zdefiniować co rozumiesz pod pojęciem "aktywizacja"? Czy chodzi o rodzaj działalności, jak organizowanie badań przez studentów, czy ogółem formy organizacji, jak portale?
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Wszelką formę aktywności studentów - zarobkową i niezarobkową eksplikację tegoż zagadnienia proszę podać osobiście/indywidualnie - jak kto rozumie i się "aktywizuje" bądź nie - dlaczego i w jaki sposób...
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Mój rok zrobił stronę www.portalsocjologa.pl
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

W czasie studiów informatycznych --> praktyki, staż, a potem już normalnie praca na pełny etat.

W czasie studiów socjologicznych --> praca na pełny etat, NGO, ewaluacje, socjologia.pl.

Pozdrawiam
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

WM - mam wrażenie, że serwis/forum, to któro podałeś jest bardziej pod kontekstem Waszego roku a niżeli socjologii ad hoc - czy mam rację?

Ritter - NGO? co dokładnie robiłeś? i gdzie?
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

FrancisBegbie napisał: Ritter - NGO? co dokładnie robiłeś? i gdzie?
Głównie działałem i nadal działam w tym obszarze: :wink:

podtrzymywanie tradycji narodowej, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Masz rację Francisie, ale Twoja definicja była bardzo szeroka, więc myślałem, że to powinno się tu znaleźć. Jakby nie patrzeć, jest to platforma, która może się rozwinąć.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

W żadnym wypadku nie neguję tego jako aktywności - tylko trochę nie bardzo mi pasuje domena do treści i dlatego tak zapytałem czy aby dobrze zrozumiałem treść serwisu.
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Prawdę mówiąc, ma on chyba tylko formę integracyjną, ale z myślą o całej uczelni. Więc na swój sposób jest to użyteczne.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

I tego się obawiałem, temat prosty zrozumiały i w dodatku konieczny wg. mnie z perspektywy socjologa, studenta, młodego człowieka.

A tutaj pustki - 2 osoby tylko.
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Tu pisze kilka osób, z czego większość na uczelni tylko się uczy, a nie robi kontrakty towarzyskie. Znaczy, za starzy jesteście :)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Czyli mowa o kujonach?
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

W sensie, że większość "nie ma czasu na głupoty", bo ma prece, rodziny i takie inne.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Skoro tak uważasz, trochę masz krzywe zdanie ale to Twoje zdanie.
ODPOWIEDZ