Mamy nielegalne specjalizacje?

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
superala88
*
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 21, 2009 2:00 am

Mamy nielegalne specjalizacje?

Post autor: superala88 »

Hej czy słyszeliście i co sądzicie o tym, że "Absolwenci socjologii nie mogą znaleźć pracy, bo uczelnie nazwały ich specjalizację inaczej niż wymaga tego prawo - nazwa nie jest jednoczłonowa. "
Więcej na ten temat: http://pewnapraca.pl/Artykul,n1380,s1.html
Co sądzicie o tym?
awariant
***
Posty: 131
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Głowno

Post autor: awariant »

Hej czy słyszeliście i co sądzicie o tym, że "Absolwenci socjologii nie mogą znaleźć pracy, bo uczelnie nazwały ich specjalizację inaczej niż wymaga tego prawo - nazwa nie jest jednoczłonowa. "
Więcej na ten temat: http://pewnapraca.pl/Artykul,n1380,s1.html
Co sądzicie o tym?
Co absolwentów socjologi kierunków praca socjalna i bardziej takich charytatywnych znajdują za drobniaki..

I jak mówił mój wykładowca - lepiej iść na socjologię i szukać ludziom pracy w UP, niż chodzić samemu do niego :arrow:
Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. Buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz Wszystko rozumieć, mówisz:Aha! i masz siedemdziesiąt lat.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Dla pracownika socjalnego jest jasno określone kryterium jakie musi spełniać uczelnia w ustawie (jakiejś - nie pamiętam już bo tyle tego było). Skoro ktoś nie jest tego świadomy i wybiera taką uczelnię to tylko pozazdrościć i wyboru i uczelni..

PS: Np. u mnie jeszcze przed wejściem w życie ustawy już był program dostosowywany do wymagań - gdyby nie przeszło to nie zaszkodziło by i tak. Swoją drogą oglądałem kiedyś reportaż o gościu, który znalazł się w takiej dziwnej sytuacji.. Z tego co wiem, musiał stracić chyba 2 lata dodatkowo na uzupełnienie.
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Spotkałem się już z tym problemem. Niestety, jedyną możliwością ominięcia ustawy, jaką widzę, jest zmiana oficjalnej nazwy kierunku na akronim. Każdy by wiedział o co chodzi, a da się to napisać.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Ale oprócz nazwy jest także a może przede wszystkim pewien schemat kursów jakie kandydat na pracownika socjalnego musi przebyć..
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

hm, hm, to rzeczywiście dobijające. Cóż, może rozwiazaniem byłaby tu obywatelska inicjatywa ustawodawcza?
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Ale to chyba nic złego? Po prostu trzeba się orientować w temacie i to wszystko? :) Zresztą teraz, z tego co się orientuję, to znaaaczna większość uczelni dostosowuje kursy do wymagań.

PS: Edytuję - patrząc logicznie, takie minimum jak orientacja w "terenie", może być wymagane od kogoś, kto naprawdę może dużo znaczyć w życiu ludzi, których życie znaczy zazwyczaj niewiele...? :)
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 10:36 pm przez FrancisBegbie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Ale nie do ustawy - prawda?
ODPOWIEDZ