Jaka specjalizacja na socjologi???

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
Awatar użytkownika
kasia_211
***
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 27, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Jaka specjalizacja na socjologi???

Post autor: kasia_211 »

Oczywiście chciałam się dopytać jak sądzicie jaka specjalizacja na kierunku socjologia jest najlepsza???
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

chyba obiektywnie nie ma najlepszej, mnie kreci gospodarka i badania rynku a innych jakies prace socjalne itp...
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Praca socjalna, nie polecam, gdyz praca socjalna (zawodowo) z praca socjalną jako taką nie ma nic wspólnego, studia nie przygotowuja do zawodu nic a nic. Szybko można sie wypalić zawodowo, ponadto jeżeli dostaniesz prace w zawodzie to sie okaże że zostałaś po prostu urzędasem który wieksza cześć dnia siedzi za biurkiem i pisze wywiady, w dodatku oceniany przez przełożonego jest nie na podstawie swojej pracy socjalnej ale na podstawie ilości sporządzonych wywiadów i wydanych pieniedzy, tak że jezeli chcesz mieć regularna premie to o pracy socjalnej zapominasz i przerabiasz tony papieru tj. popadasz w rutynę lub zaprzedajesz dusze diabłu - jak wolisz.

Z drugiej strony jako socjalny masz duze szanse na to, ze nie zostaniesz bezrobotnym bo socjalnych potrzeba w całym kraju i jest duza rotacja w zawodzie, wielu nie wytrzymuje gdyz praktyka nijak sie okazała mieć do tego czego ich uczą na studiach.
Ja osobiście myślę o pracy socjalnej, ale jestem facetem i mam rodzine na utrzymaniu a to raczej jest pewna praca, więc mam nadzieję ze gdy kiedys zostane skazany na zasiłek to taki fach pozwoli mi na szybkie znalezienie pracy. Nie zmieni to jednak faktu ze siebie i swoje ideały po prostu sprzedam, bo ja w prace socjalną w Polsce nie wierzę.

Ja obecnie jestem na polityce społecznej, jako uzupełniające jednak chciałbym iść na psychosocjologię lub kulturoznawstwo.
Awatar użytkownika
kasia_211
***
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 27, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: kasia_211 »

A co mylsicie kuratorze po socjologi można to zrobić????
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Można po socjologi zrobić aplikacje kuratorską, Witek o tym kiedyś pisał.
Awatar użytkownika
Witek
***
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Witek »

Tylko diabelnie trudno dostać się na taką aplikację. Ja zrobiłem specjalizację z resocjalizacji i niestety nie dostałem się.
Awatar użytkownika
kasia_211
***
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 27, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: kasia_211 »

potraficie pocieszyć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

To, że Witek nie dał rady to nie znaczy ze Tobie sie nie może udać :twisted:
Awatar użytkownika
kasia_211
***
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 27, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: kasia_211 »

Hehe mam nadzieję :grin:
Awatar użytkownika
Witek
***
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Witek »

Socjopat pisze:To, że Witek nie dał rady to nie znaczy ze Tobie sie nie może udać :twisted:
Witkowi się nie udało bo jego ojciec jest spawczem a nie sędzią... :cry: W sumie też na "s"...
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

jak to było ... "tylko ryby nie biorą" :wink:
Awatar użytkownika
Czicziro
**
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Czicziro »

Najlepszą specjalizacją jest ta, która Cię interesuje i która pozwoli Ci kształtować Twoją osobę w wybranym przez Ciebie kieruku.
Dla mnie ważniejsze jest bym robiła to, co lubię, a czym mi zależy- może dlatego, że jestem kobietą i wydaje mi się, że w dalszym ciągu większą presję co do zarobków wywiera się na mężczyzn.
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

dokladnie, zauwazylem takie cos u kobiet ze niebardzo mysla o kasie, natomiast faceci zupelnie odwrotnie, najlepiej dobrze poszukac zeby bylo cos zarazem przyjemnego i w dodatku satysfakcjonujacego finansowo.. jakas srednia miare cza znalezc pomiedzy tym co sie lubi a tym ile by sie chcialo miec mamony ; P
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Ja sie nie zgadzam z tym ze to mężczyźni mają pęd do kasy, znacie jakichś psychologów i różnego typu terapeutów (przeważają kobiety) w trakcie edukacji i zdobywania coraz większej ilości certyfikatów, teraz każdy chce być psychoterapeutą, a to kosztuje fortunę, nic wiec dziwnego że za godzinę psychoterapii własnej trzeba zapłacić 100 zł, muszą się odkuć.
Ja nie zarabiam wiele, praca która wykonuje nie sprawia mi satysfakcji, a jakoś nie mam pędu do kasy i to co mam mi wystarcza, nie sądzę tez by to iż zostanę absolwentem socjologii w jakikolwiek sposób polepszyło moją sytuacje majątkową, czy to polepszy byt komukolwiek po socjologii, no chyba ze temu kto nie pracuje a po dyplomie teoretycznie wzrosną jego szanse na jakąkolwiek pracę.
Awatar użytkownika
Czicziro
**
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Czicziro »

Skoro kobiety z natury lubią słuchać, to jeśli naprawdę to potrafią to dlaczego nie wykorzystać tej umiejętności do zarabiania kasy ;) a przy okazji pomocy innym :neutral:
ODPOWIEDZ