Jaka specjalizacja? POMOCY

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
Awatar użytkownika
marta88
**
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 2:00 am
Lokalizacja: ojjj daaaleko

Jaka specjalizacja? POMOCY

Post autor: marta88 »

Mam do wyboru:

1. - Socjologia gospodarki
2. - Doradztwo i komunikacja społeczna
3. - Badanie opinii publicznej
4. - Socjologia internetu i mediów

i kompletnie nie wiem co wybrać. Nie wiem która specjalizacja da mi większe szanse na zdobycie pracy...- hm... dobrze płatnej pracy.
Proszę o pomoc.
A że jestem tu nowa to pragnę powitać wszystkich mam nadzieję że uda nam się nawiązać wspólny język . DZIĘKI WIELKIE Z GÓRY za pomoc:-* :grin:
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Badania opinii publicznej - jeżeli będziesz na prawdę chciała działać w tym - to możesz mieć dużo kasy - jeżeli Cię to kreci to będziesz miała mnóstwo kasy i satysfakcji - mnóstwo oczywiście pojęcie względne...


Zresztą - czy w ogóle uda Ci się pracować w zawodzie? a i jak do innych specjalności przyłożysz się to będzie dobrze...

Tylko trzeba działać poza zajęciami - bo same zajęcia to strasznie mało...
Awatar użytkownika
marta88
**
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 2:00 am
Lokalizacja: ojjj daaaleko

Post autor: marta88 »

Dzięki FrancisBegbie.

"Tylko trzeba działać poza zajęciami"- czyli co?

Poszukuje miejsca praktyk- w jakimś takim już konkretnym miejscu ale jest ciężko. Staram się pokazywać i swoją aktywność wszystkim możliwym osobom ktore mogłyby mi pomóc. Biore prace dodatkowe, "robie projekty" ale to chyba mało....
W czerwcu już myślałam że mi się uda- bo wysłali mnie do Klagenfurtu na mecz Polska-Niemcy w celu przeprowadzenia obserwacji socjologicznej- i wszystkim sie podobało tylko nie naczelnikowi gazety w której miała się ukazać... Eh to życie... czasem to już tracę zapał.
Naomi
**
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Naomi »

Witam :)
Noo dużo masz tych specjalności i choć żadnej nie miałam chyba bym skierował swoja uwagę na socjologię internetu i mediów teraz w tych czasch to jest na pierwszym miejscu. Socjoogia opinii publicznej tez jest dobra zawsze mozna znaleśc prace w CBOS czy OBOP. Ale z doświdczenia móie Ci byś sobie najpierw zobaczyła jakie konkretne przedmioty sa na tych specjalizacjach i czym sie charakteryzują tzw. co sie zazwyczaj na nich robi. Bo sama nazwa specjalnosci nic nie mówi. Moze sie zdarzyc ze bedzie potem cos w jej zajeciach przedmiotowych co ci nie spasuje. Pozdrawiam :)
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

W tej chwili to raczej nie masz dużego pola do manewru - staraj się korzystać z wszelkich okazji w działalności zbliżonej do specjalności - zapewne będą to okazje o charakterze non-profit. Małymi kroczkami do przodu - trzeba cierpliwie dążyć do powiększania swojego dorobku badawczego..

Dobrze jest też wkręcić się na imprezę z osobami, którzy zajmują się tą dziedziną - czasami na prawdę można się zdziwić jak lubią się napić i normalnie pogadać - a później jest tylko lepiej:-)
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Nowa :grin: , odezwij się co wybrałaś i dlaczego. Jak dałaś radę przewidzieć, z której specjalizacji wyciągniesz największy pożytek, jako zapewniającej gwarantowane miejsce pracy?
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Na moim wydziale są tylko dwie możliwości:

Socjologia społeczności lokalnych
Socjologia miast poprzemysłowych

Nic dodać nic ująć :???:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Toż ja też nie wiem, gdzie dalej się pchać.
Public Relations mnie nie interesuje, co zdaje się ciągnąć (za względów finansowych) jakby największą ilość ludzi w grupie. I na dodatek chyba nawet nie ma takiej magisterki, tylko coś rocznego podyplomowego 8O ?
Uniwersytetu Warszawskiego boję się jak diabeł święconej wody, bo ta szkoła zdaje się mieć fijoła na punkcie SPSS, a ja już więcej tego nie zdzierżę.
Uczelnie katolickie, to jednak piętno ciągnące za sobą porażkę w postaci utraty czytelników, cokolwiek bym tworzyła (a pisać lubię).
Nie wiem, czy coś znajdę w tej swojej Warszawie, bo w zasadzie wolałabym tym razem coś państwowego.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Awatar użytkownika
dariia
**
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 22, 2008 2:00 am

Post autor: dariia »

Polecam komunikacje społeczną!!! :) Bardzo interesujące...
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

To poleć mi jeszcze gdzie jest jako II stopień, bo jak dla mnie to by było w sam raz i za ciosem (teraz jestem na tej specjalizacji) :cool: . W istocie jak dla mnie rzecz to najciekawsza.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

UKSW, ale na katolicką nie chcesz iść i chyba WSPS. Pewnie jest też w Collegium Civitas, ale tam na wejście dostajesz półtorej strony różnic programowych do zaliczenia przed rozpoczęciem studiów magisterskich, a poza tym semestr kosztuje tyle, co ja teraz płacę za cały rok. :cry:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

trzeba się więc postarać o stypendium albo sponsora :twisted:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Jeżeli sponsor równoważący stypendium, to wiele pożytku by z niego nie było :lol: Spróbuję złożyć wniosek o stypendium naukowe, tylko że według ubiegłorocznej normy to było coś 70-200 zł. w zależności od średniej. Ale może istnieje jakaś zależność między drożyzną opłaty za studia, a wysokością czesnego i w kolejnej szkole to będzie niezły biznes, byle się odważyć? (A konspiracyjnie powiedzcie mi, czy Minhoi gdzieś nie uczy, bo tej to bym się bała jeszcze bardziej, niż całego UW...)

Ciekawe, że dzisiaj miałam sen, iż jeden z moich kolegów ze studiów ("naczelny" ostatniej misji naszej niezwykłej szkoły) pomagał mi dokonywać wyboru studiów wskazując skompromitowanych nauczycieli. Wybór był dokonywany między trzema uczelniami niejasno określonymi z nazwy, aczkolwiek wygrała całkiem konkretna - SGGW. Jedyne co tam się nie zgadzało w tej bajce, to lokalizacja na dalekiej północy Warszawy (a więc jakby UKSW). Musiałam czuć przez skórę posta Rittera, bo innego wytłumaczenia tej kompilacji nie widzę.

Co to jest Collegium Civitas?
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

http://www.collegium.edu.pl/

oraz informacje dla kandydatów na studia II stopnia:

http://www.collegium.edu.pl/rekrutacja_ ... ?page=1051


NIESTACJONARNE - zaoczne (weekendowe)
Socjologia - specjalizacja magisterska Stosowana Psychologia Społeczna
Socjologia - specjalizacja magisterska Kultura, Media i Komunikacja Społeczna
opłata kwalifikacyjna: 100 zł
opłata wpisowa: 350 zł
opłata semestralna (czesne): 2500 zł lub 5x540zł


NIESTACJONARNE - wieczorowe
Socjologia - studia II stopnia międzyspecjalizacyjne
opłata kwalifikacyjna: 100 zł
opłata wpisowa: 350 zł
opłata semestralna (czesne): 2500 zł lub 5x540zł
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Wygląda to poważnie jak do nich wejść na stronę. Chociaż trochę niepokojąco. W sumie pierwsze słyszę, żeby uczelnia II stopnia dobierała sobie studentów w oparciu o teksty ich prac licencjackich (i to jeszcze niepubliczna). To nie jest jakaś agenda opus dei, czy inny fanatyzm z zadęciem badania IQ (ostatnio gg mi tym zasypują, że chcą ustalić koniecznie ten mój poziom 8O )?
A co do tych różnic programowych - nie przesadzasz? Pamiętam jak pani Ferszt-Piłat wyświetliła nam standard przedmiotów dla II stopnia w ubiegłym roku, to się zanosiło nawet na to, że jesteśmy do przodu z czymś tam, co powinno być dopiero na magisterce...
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
ODPOWIEDZ