Czy mieliście takie przedmioty...

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
EnOKa
****
Posty: 287
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:00 am
Lokalizacja: ok/Poznania

Czy mieliście takie przedmioty...

Post autor: EnOKa »

Siema!
Czy mieliście może takie przedmioty jak:
1. Socjologia sztuki współczesnej
2. Socjologia religii
3. Społeczna historia cywilizacji europejskiej
4. Strategie oporu wobec obrazów dominujących


Czym się na nich zajmowaliście? Który z nich jest Waszym zdaniem najciekawszy?
Poza tymi tematami jest jeszcze kilka innych ale tamte znam, natomiast nie wiem nic o tych.

Dzięki i pozdrawiam
EnOKa
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

co to, takie masz możliwosci przedmiotów wybieralnych?

Ja wybieram bramkę nr 4 8O :mrgreen:
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

ja nie mialem zadnego z nich, po nazwach zabralbym sie chyba najchetniej za socjologie religii, jezeli nie mial bym nic innego do wyboru bo zaden tak naprawde w moim nurcie nie lezy :)
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

Osobiście polecam Ci socjologię religii. W największym skrócie bada związki religii ze społeczeństwem. No i na pewno będą z Tobą omawiać "opium mas" Marksa, polecam. :razz:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

a ja zakładałem, że tylko Xylomena będzie polecać socjologię religii :twisted:
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

socjopat, ale to jedyny sensowny przedmiot z tych wymienionych :razz:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
EnOKa
****
Posty: 287
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:00 am
Lokalizacja: ok/Poznania

Post autor: EnOKa »

Tak SOCJO, jest 8 takich przedmiotów i 4 z nich trzeba sobie wybrać - to jest zamiast specjalizacji na UAMie. W pozostałych czterech wiem o co chodzi, ale tych niezupełnie kumałem i chciałem Was zapytać, bo może mieliście już z nimi do czynienia.
A na socjologię religii na 99% się zapisuję :grin:

Ciekawe co to są te strategie oporu wobec obrazów dominujących ? SOCJO, wiesz coś może na ten temat, bo chciałbyś się na niego zdecydować 8O
Awatar użytkownika
zmijka87
**
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 31, 2008 2:00 am

Post autor: zmijka87 »

socjologia religii mile i fajnie pierdoly:] polecam:] chcesz to mam wykaz tematow jakie ja mialam na swoich zajeciach:] m.in.
-soc rel, a media
-soc def religii
-pluralizm religijny
-tolerancja religijna itp itp w tym stylu:]
EnOKa
****
Posty: 287
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:00 am
Lokalizacja: ok/Poznania

Post autor: EnOKa »

Pewnie, że interesowałby mnie taki wykaz. Jeśli masz coś więcej tych materiałów i podeślesz mi na pocztę, to też się nie obrażę :)

Pozdro
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

zmijka, ja też poproszę via @ jeśli masz coś więcej :wink:

ritterconrad@gmail.com
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Czytam i czytam i nijak nie mogę załapać, czy mówicie o przedmiotach hipotetycznych, których zaistnienie postulujecie, czy tylko ja jestem z innej planety?
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

No i zmijka zniknęła nic nie wysyłając ;)
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Czytam i czytam i nijak nie mogę załapać, czy mówicie o przedmiotach hipotetycznych, których zaistnienie postulujecie, czy tylko ja jestem z innej planety?
przedmioty są bardzo realne a więc Xylomeno jesteś z innej planety :mrgreen:
strategie oporu wobec obrazów dominujących
Podoba mi się sama nazwa porzedmiotu, jak w nazwie jest i bunt (opór) i dominacja to już się bardzo ciekawie zapowiada :wink:

wpisałem nazwę przedmiotu w googlach i oto co mnie wyskoczyło:
Obraza na obrazy. Strategie społecznego oporu wobec obrazów dominujących

Autorowi udało się w książce "Obraza na obrazy" pogodzić, istotny dla pozycji naukowych, precyzyjny i fachowy język socjologii z postulatem zrozumiałości i atrakcyjności wywodu. Będzie to pozycja niewątpliwie atrakcyjna zarówno dla socjologa, jak i dla szerszego kręgu odbiorców związanych zawodowo z problematyką współczesnej ikonografii (kulturoznawców, artystów, specjalistów od public relations, studentów wszystkich kierunków nauk humanistycznych). Myślę, że ma ona szansę wydostać się również poza krąg czytelników zawodowo związanych z prezentowaną problematyką i zainteresować każdego, kto ciekawy jest zmian społecznych dokonujących się na naszych oczach. Dużą korzyść przynieść może czytelnikowi rozbudowana i starannie dobrana bibliografia, dotycząca zarówno źródeł książkowych, jak i - co w tym przypadku wydaje się szczególnie potrzebne - źródeł internetowych.

autor: Rafał Drozdowski, Wydawnictwo Naukowe UAM
:wink:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

No dobra - czy zmijka, czy EnOKa - to ja w żadnej z list nie znajduję nic znajomego? Będzie na trzecim roku, czy na magisterskich?

Natomiast "Obraza na obrazy" kojarzy mi się z analizą treści, więc całkiem wchodzi w elementarny zakres wiedzy socjologa nawet nie specjalizowanego.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Xylomeno przedmioty wybieralne często nie mają nic wspólnego z programami nauczania a jedynie z dorobkiem i zamiłowaniami grona nauczycieli akademickich wykładających na danej uczelni, jeżeli wiec macie u siebie kogoś kto się specjalizuje w humanitarnych metodach zbawiania diabła :twisted: to być może będziesz mogła se wybrać takie coś :wink:

ps: chyba, że się mylę :oops:
ODPOWIEDZ