proszę o radę

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ciechan007
*
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 30, 2009 1:00 am

proszę o radę

Post autor: ciechan007 »

Witam,
muszę napisać pracę na temat: Starzejące sie społeczeństwo a systemy informatyczne.
Chodzi o to w jaki sposób informatyka może pomóc ludziom starszym.
Ja wpadłem na pomysł inteligentnego domu i auta przystosowanego dla starszych. Jak jeszcze można pomóc?
Drugie pytanie:
Jakie skutki niesie ze sobą starzejące sie społeczeństwo i do jakich to prowadzi problemów?
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Starzejące społeczeństwo: temat dosyć często poruszany. Przykładem jest choćby Polska (która staje się społeczeństwem starzejącym) i wiele problemów m. in. demograficznych, słaby system emerytalny, coraz mniej dzieci w szkołach (stąd m. in. pomysł aby posyłać 6-latki do klasy pierwszej, a 5-latki do zerówki). Do tego jest naprawdę dużo pozycji, które łatwo znaleźć.

A jak informatyka może pomóc ludziom starszym? Na pewno w codziennych czynnościach: od zmywania naczyń po windy. Starsi ludzie często skarżą się na różne dolegliwości, może jakiś zautomatyzowany podajnik leków (może też coś jak automatyczny masaż, ale to już istnieje). W Japonii myślano o elektronicznych pielęgniarkach - opiekunkach, ale nie pamiętam, jak zakończyły się eksperymenty. Pomysłów może być bardzo dużo.
ODPOWIEDZ