Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 108 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki płatne
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki
· prace magisterskie

socjologia.pl :: Zobacz temat - rodzaje wywiadów socjologicznych
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

rodzaje wywiadów socjologicznych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Pomysły, pomoc, konsultacje w pracach pisemnych.
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Jariska
*

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 6:34 pm    Temat postu: rodzaje wywiadów socjologicznych Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zarejestrowałam się na tym forum, licząc na Waszą pomoc, ponieważ jestem totalnie załamana- studiuję kierunek humanistyczny (nie socjologię) i zadali nam do napisania pracę na temat rodzajów wywiadów socjologicznych. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że w bibliotekach wszystkie książki na temat wywiadów socjologicznych są wypożyczone, poza jedną- w niej opisano wywiad konfrontacyjny, zogniskowane wywiady grupowe (fokusy), wywiad narracyjny, wywiad dyskursywne, wywiad faktograficzny, wywiad konceptualne. Przeglądałam godzinami Internet iii... wszystko mi się pomieszało- na każdej stronie jest napisane co innego, nie ma nigdzie wymienionych wszystkich tych rodzajów wywiadów, co w tej książce, tylko pojedyncze + jakieś inne (np. wywiad kwestionariuszowy, swobodny)... Nie mam pojęcia co robić., który podział jest właściwy, o który powinnam napisać. Totalnie się załamałam, bo od tej pracy (i tego jak ją przedstawię ustnie) zależy moja ocena końcowa i sytuacja z tego przedmiotu. Babka nic nam nie wyjaśniła- kazała szukać w książkach, również tych napisanych w innych językach i dała mało czasu na ogarnięcie materiału (mam przedstawić temat w czw.- w tym pracę pisemną z bibliografią i ustną mniej więcej na 2 strony A4).

Dlatego proszę Was o pomoc... żeby ktoś pokierował mnie w dobrą stronę abym mogła ruszyć z pracą pisemną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mac77

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Wywiady możesz podzielić na kilka kategorii, dodatkowo możesz się spotkać z różnym nazewnictwem, zależy kto co czytał, albo na czyje wykłady chodził Smile
1. w/g stopnia standaryzacji
- niestandaryzowany( wolny, swobodny, nieskategoryzowany)
- standaryzowany (kwestionariuszowy, kategoryzowany)
2. w/g liczby osób biorących udział w badaniu
- indywidualny (ankieter w danej chwili rozmawia z jednym respondentem)
- zbiorowy ( rozmawaia, albo lepiej słucha większej liczby respondentów to tak jak w "sprawie dla reportera" Smile czyli stosuje się w terenie)
3. w/g roli społecznej ankietera
- ukryty (ankieter nie ujawnia swoje faktycznej roli w rozmowie)
- jawny (wiadomo)

Chyba jakoś tak to można podzielić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jozek

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób wywiad na temat alkoholi spożywanych w społeczeństtwie polskim.

Dla pijaka największym szczęściem jest . . . NIE PIĆ!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Tlen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Pomysły, pomoc, konsultacje w pracach pisemnych. Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: